Historia zmian - System CRM i oprogramowanie WMS Firmao

Historia zmian

W systemie Firmao mamy dostęp do funkcji historia zmian. Dzięki tej funkcjonalności mamy pełny podgląd zmian na koncie firmowym, możemy również zweryfikować kto i kiedy dokonywał danych zmian w danym obiekcie (np. w zadaniu). Wszelkie zmiany są aktualizowane na bieżąco.

Możliwość wglądu do historii zmian w widoku szczegółów jest dostępna tylko dla obiektów, do których ma dostęp aktualnie zalogowany użytkownik, natomiast z modułu historii zmian dostępnego w menu głównym widzimy wszystkie zmiany dokonane przez każdego użytkownika. Do widoku historii zmian mamy dostęp zarówno z głównego menu, jak i ze szczegółów danego obiektu (np. zadania).

Moduł historii zmian

Moduł, który zawiera historię zmian, dostępny jest w menu głównym.

Ważne! Domyślnie na koncie demo funkcjonalność historii zmian jest ukryta z poziomu głównego menu.

Po kliknięciu modułu „Historia zmian” pojawi nam się widok wszystkich dokonanych zmian w systemie.


Z poziomu widoku historii zmian możemy się dowiedzieć:

 • który użytkownik dokonał danej zmiany;
 • kiedy zmiana została dokonana.


Filtrowanie wpisów historii zmian

Wskazówka: Po lewej stronie widoku historii zmian możemy dostosować filtry, za pomocą których możemy zawęzić wyszukiwanie potrzebnych nam danych.

W momencie, gdy wskażemy w filtrze dany obiekt, w prawym górnym rogu pojawi się przycisk „Lista [nazwa filtrowanego obiektu]”, np. jeśli wybraliśmy opcję „Zadanie”, zobaczymy listę wszystkich zadań, które pojawiły się w historii zmian.


Możemy filtrować według poniższych pól:

 • użytkownik;
 • data zmiany;
 • obiekt;
 • numer obiektu;
 • nazwa obiektu;
 • właściwości;
 • typ zmiany;
 • stara wartość;
 • nowa wartość;
 • IP autora zmiany.


Zmiany dokonane w ramach jednego działania

Wszystkie zmiany możemy sprawdzić po kliknięciu ikony z trzema kropkami , która znajduje się po prawej stronie, na końcu wpisu. Otworzy nam się wtedy nowe okno „Zmiany dokonane w ramach jednego działania”.


Ważne! Po najechaniu myszką na nazwę użytkownika dokonującego zmian zostanie wyświetlony jego adres IP.Wskazówka: Jeśli potrzebujemy raport historii zmian, musimy skontaktować się z działem wsparcia kontakt@firmao.pl.


Historia zmian w szczegółach danego obiektu

Wskazówka: Zakładka „Historia zmian” jest również widoczna w szczegółach modułów takich jak: Zadania, Faktury, Użytkownicy, Obieg dokumentów, Grupy firm, Osoby kontaktowe, Notatki, Szanse sprzedaży, Oferty/Zamówienia, Produkty/Magazyn, Dokumenty magazynowe, Dokumenty kasowe, Umowy/Abonamenty, Drzewo zadań, Projekty, Sprzęt, Lokalizacje, Typy sprzętu, Spis z natury, Przesyłki, Operacje księgowe, JPK.


W widoku szczegółów danego obiektu, po kliknięciu zakładki „Historia zmian” otworzy się nam widok wszystkich zmian dokonanych w danym obiekcie.


Wskazówka: Kliknięcie dwa razy w nazwę zakładki: „Historia zmian” przeniesie nas do głównego modułu historii zmian.

O tym piszemy w artykule:

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview