CRM dla firmy fotowoltaicznej

Opublikowano: 07.01.21CRM
CRM dla firmy fotowoltaicznej

System Firmao został stworzony z myślą o wspomaganiu procesów w Twojej firmie. Z Firmao z powodzeniem korzysta wiele firm z branży fotowoltaicznej, zarówno w zakresie obsługi klienta, sprzedaży, a także działań związanych z instalacją PV. Jeżeli zastanawiasz się, jak system Firmao pomaga w prowadzeniu tego typu działalności przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej o kluczowych obszarach działalności branży fotowoltaicznej!

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika – jest to dziedzina zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Jest jedną z branż, która przeżywa obecnie intensywny rozwój i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana. Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW.

Od czego zacząć?

System Firmao pomaga pracownikom kontrolować procesy sprzedażowe, zarządzać kalendarzem instalacji, a także serwisem urządzeń. Wdrażając system CRM w firmie zajmującej się fotowoltaiką niezbędne jest stworzenie bazy klientów, do której będą mieć dostęp handlowcy oraz instalatorzy. Ważne jest, aby każda osoba pracująca w firmie miała dostęp do niezbędnych informacji i jednocześnie nie widziała wszystkich strategicznych informacji. Rozpoczynając pracę w Firmao zadbaj o to, aby uprawnienia nadane pracownikom były przemyślane.

Czytelny grafik

Przejrzysty harmonogram zleceń instalacji PV pozwoli Ci kontrolować rozłożenie pracy Twoich instalatorów, a także realnie szacować czas instalacji i uniknąć spóźnień na umówione wizyty Twoich pracowników. Pracownicy będą mieli łatwy dostęp do listy zleceń na dany dzień i łatwiej będzie im wykonywać swoje obowiązki.

Proces sprzedaży

System umożliwia tworzenie zamówień na niezbędne produkty od dostawców, a także generowanie ofert dla Twoich klientów. Możesz tworzyć oferty całościowe lub wariantowe dla kontrahentów polskich bądź zagranicznych. Dołączaj załączniki, aby wzbogacić propozycje. Firmao pozwala również na wystawianie różnych typów faktur np. faktury vat, zaliczkowej, czy proformy. Wszystkie dokumenty znajdziesz w jednym miejscu, co pozwali na zachowanie porządku oraz łatwość wyszukiwania potrzebnych informacji.

Informacje o klientach

CRM pozwoli Ci przechowywać wszystkie informacje dotyczące rozmów z klientami, uzgodnienia, przyznane rabaty, zaplanowane daty kontaktu, czy wystawione dokumenty.  Firmao pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości mailowych bezpośrednio z systemu. Dzięki temu korespondencja i wysyłanie dokumentów staje się jeszcze łatwiejsze.

Moduł sprzętu

Ewidencja sprzętu umożliwi Ci pamiętanie o datach przeglądów. Dopisywanie sprzętu do zleceń umożliwi zarządzanie czasem jego pracy, a także pozwoli uniknąć kolizji, czyli wykorzystania jednego sprzętu do kilku zadaniach jednocześnie.

System CRM dla fotowoltaiki ułatwi Ci  prowadzenie i zarządzanie firmą, a także zwiększy zadowolenie wśród klientów. Wypróbuj możliwości Firmao przez 14 dni i porozmawiaj z naszymi analitykami, którzy pomogą we wdrożeniu rozwiązania oraz dopasują je do Twoich potrzeb.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao