Typy sprzętu - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Typy sprzętu

Pozwalają nam zdefiniować klasy sprzętu o ściśle określonych parametrach. Na przykład możemy zdefiniować typ „Komputer” i przypisać mu parametry takie jak: typ procesora, pojemność dysku twardego itp.

Ważne! W celu uwidocznienia modułu „Typy sprzętu” w systemie, musimy włączyć moduł „Sprzęt serwis” w „Ustawieniach firmy”. O tym, jak to zrobić, przeczytamy w instrukcji „Inwentaryzacja i ewidencja sprzętu”.


Jak dodać typy sprzętu?

Typy sprzętu w systemie Firmao możemy dodać na dwa sposoby:

1. Przechodzimy do modułu „Typy sprzętu” w menu głównym, a następnie klikamy niebieski przycisk „+ Dodaj”.


2. Klikamy strzałkę w dół z prawej strony modułu „Typy sprzętu” w menu głównym, a następnie z listy rozwijanej wybieramy „+ Dodaj typ sprzętu”.


Następnie otworzy się okno, w którym definiujemy nazwę typu produktu. Opcjonalnie możemy dodać także jego opis.


Jak dodać dodatkowe właściwości typu sprzętu?

W celu zdefiniowania dodatkowych właściwości w typie sprzętu przechodzimy do jego widoku szczegółów poprzez kliknięcie jego nazwy w widoku listy.


Następnie klikamy w zakładkę „Dodatkowe właściwości” i klikamy ikonę niebieskiego plusa w lewym górnym rogu zakładki. W oknie dialogowym uzupełniamy nazwę właściwości oraz jej typ.


Przykład: Możemy podać dodatkową właściwość o nazwie „Karta graficzna” i ustawić typ „Tekst”. Każdy użytkownik dodający sprzęt do systemu będzie mógł wprowadzić daną wartość.


Wskazówka: Przy dodawaniu nowego sprzętu możemy wykorzystać uprzednio zdefiniowany typ w celu opisania wszystkich komputerów znajdujących się na wyposażeniu firmy.


O tym piszemy w artykule:

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview