Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Czy można na fakturach drukować logo firmy?

Tak. Aby drukować logo firmy na fakturze należy otworzyć zakładkę "Pozostałe" w oknie "Ustawienia firmy" i skorzystać z opcji "Dodaj lub zmień logo firmy". Można to również zrobić klikając przycisk z trzema kropkami, który pojawi się po najechaniu kursorem na logo w lewym górnym rogu programu. Następnie w oknie "Ustawienia firmy" należy otworzyć zakładkę "Faktury i transakcje" i zaznaczyć opcję "Logo firmowe na fakturach, zamówieniach (...)".

Sprzedaję produkt za cenę 5 zł brutto, ale wpisując kwotę netto 4.07zł i ilość 100 uzyskuje cenę 500,61 zł brutto zamiast 500 zł ?

W przypadku stosowania w sprzedaży cen brutto, należy przy tworzeniu faktury zastosować cenę jednostkową brutto. Można to zrobić wybierając odpowiednią opcję z rozwijanej listy, dostępnej nad listą pozycji w oknie tworzenia dokumentu.
Zgodnie z prawem:
"§ 8.1. W przypadku gdy podatnik jest obowiązany do stosowania cen urzędowych zawierających podatek, w fakturze stwierdzającej dokonanie sprzedaży:
1) jako cenę jednostkową wykazuje się cenę wraz z kwotą podatku (cenę brutto), a zamiast wartości sprzedaży netto wykazuje się wartość sprzedaży brutto; (...)
2. Przepis ust. 1 może być stosowany również w przypadku, gdy sprzedawca stosuje jako ceny sprzedaży umowne ceny brutto."

Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM
preview