Faktury - FAQ - System Firmao CRM

Jak wystawić duplikat do faktury?

Z poziomu listy transakcji lub jej szczegółów, należy kliknąć w strzałkę obok ikony PDF, po kliknięciu pojawi się lista i tam należy wybrać "Duplikat".

Czy można na fakturach drukować logo firmy?

Tak. Aby drukować logo firmy na fakturze należy otworzyć zakładkę "Pozostałe" w oknie "Ustawienia firmy" i skorzystać z opcji "Dodaj lub zmień logo firmy". Można to również zrobić klikając przycisk z trzema kropkami, który pojawi się po najechaniu kursorem na logo w lewym górnym rogu programu. Następnie w oknie "Ustawienia firmy" należy otworzyć zakładkę "Faktury i transakcje" i zaznaczyć opcję "Logo firmowe na fakturach, zamówieniach (...)".

Sprzedaję produkt za cenę 5 zł brutto, ale wpisując kwotę netto 4.07zł i ilość 100 uzyskuje cenę 500,61 zł brutto zamiast 500 zł ?

W przypadku stosowania w sprzedaży cen brutto, należy przy tworzeniu faktury zastosować cenę jednostkową brutto. Można to zrobić wybierając odpowiednią opcję z rozwijanej listy, dostępnej nad listą pozycji w oknie tworzenia dokumentu.
Zgodnie z prawem:
"§ 8.1. W przypadku gdy podatnik jest obowiązany do stosowania cen urzędowych zawierających podatek, w fakturze stwierdzającej dokonanie sprzedaży:
1) jako cenę jednostkową wykazuje się cenę wraz z kwotą podatku (cenę brutto), a zamiast wartości sprzedaży netto wykazuje się wartość sprzedaży brutto; (...)
2. Przepis ust. 1 może być stosowany również w przypadku, gdy sprzedawca stosuje jako ceny sprzedaży umowne ceny brutto."

Jak dodać własny opis wyświetlany na fakturze?

W szczegółach transakcji znajduje się zakładka "Opis i adnotacja" (może być ukryta, należy wtedy rozwinąć listę ukrytych zakładek klikając w przycisk z trzema kropkami, znajdujący się na końcu paska zakładek pod formularzem ze szczegółami dokumentu).
Opis nie jest widoczny na dokumencie, adnotacja jest widoczna.
Dodawanie adnotacji na dokumentach zostało wyjaśnione w naszym filmie instruktażowym na YT.

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview