JPK – Jednolity Plik Kontrolny – program do JPK

JPK

Już od 1 stycznia 2017 roku właściciele MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) mają obowiązek przekazywania do Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny. Wprowadzenie JPK wymaga od przedsiębiorców aktualizacji systemów informatycznych, co może być kosztowne w przypadku jeśli oprogramowanie to jest w wersji standalone. Wśród rozwiązań, które umożliwiają łatwe, szybkie i zgodne z wymogami przekazywanie JPK do organów podatkowych należy Firmao. Od stycznia 2017 roku użytkownicy Firmao w wersji Full z modułem „Księgowość” będą mieli możliwość generowania plików JPK VAT.

Czytaj dalej JPK – Jednolity Plik Kontrolny – program do JPK

Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracyOd 1 stycznia 2017 roku każdy pracodawca zatrudniający pracowników na umowę zlecenie będzie miał obowiązek rejestrowania czasów pracy zleceniobiorców.
Dowiedz się jak to robić łatwo z Firmao CRM. Sprawdź jak ewidencja czasu pracy pozytywnie wpłynie na pracę zespołu i kondycję firmy.

 

Czytaj dalej Ewidencja czasu pracy

Usprawnienie windykacji

dl6jeyfihlk-alejandro-escamillaPoza tradycyjnymi sposobami windykacyjnymi jak ponaglenia listowe, w systemie Firmao mogą Państwo ponaglić klientów kanałami informacyjnymi tj e-mail czy SMS.
Dobre wezwania przyczyniają się do wzrostu skuteczności pozyskania środków od dłużników. Usprawnienie windykacji znacząco wpływa na płynność finansową przedsiębiorstwa.
Czytaj dalej Usprawnienie windykacji

Gdy biznes rośnie – pożegnanie z Excelem

downloadKilka dni temu zgłosił się do nas potencjalny klient, który wcześniej prowadził działalność posługując się takim oprogramowaniem jak Word czy Excel jednak w momencie, gdy firma zaczęła nabierać rozmachu klient zdecydował się na skorzystanie z oprogramowania CRM z możliwością dostosowania systemu do swoich potrzeb.

Ze względu na to że system Firmao jest elastyczny, byliśmy w stanie skonfigurować system w taki sposób by w 100% spełnić wymagania klienta oraz co najważniejsze, usprawnić zarządzanie relacjami z klientem czy też ewidencje czasu pracy.
Czytaj dalej Gdy biznes rośnie – pożegnanie z Excelem

Dobrana para: Firmao CRM i agencja interaktywna

pobraneW zeszłą środę mieliśmy przyjemność być jednym z wystawców na targach eHandlu, które organizowane były w Warszawskiej hali Expo. Pod jednym dachem zebrało się grono specjalistów w dziedzinach takich jak sprzedaż internetowa, e-commerce, automatyzacja procesów biznesowych, marketing internetowy oraz wielu innych. Jako, że nasze oprogramowanie działa na styku tych dziedzin i nas nie mogło tam zabraknąć. Podczas targów spotkaliśmy wielu doskonałych specjalistów w swoich dziedzinach, ale również (a może przede wszystkim) przedsiębiorców, którzy poszukiwali rozwiązań dla swojego biznesu(m.in agencja interaktywna). Warto tutaj przytoczyć jeden z przypadków takiego spotkania, które niezwykle szybko zaowocowało startem wdrożenia naszego systemu Firmao CRM w kolejnej firmie.

Czytaj dalej Dobrana para: Firmao CRM i agencja interaktywna

Jak wdrożenie Firmao zwiększyło wydajność pracy w firmie budowlanej

 

downloadMiesiąc temu zgłosił się do nas klient, firma budowlana świadcząca usługi montażu okien i drzwi. Firma zatrudnia 40 osób z tego 10 na produkcji, 15 w dziale logistycznym 10 w dziale handlowym oraz 5 w zarządzie. Naszym zadaniem było wdrożyć system, który usprawni komunikację i umożliwi mobilnym handlowcom sprzedaż na terenie całej Polski. Działania, które wykonaliśmy to utworzenie grup kontrahentów z podziałem na “Mobilnych” i “Stacjonarnych” handlowców oraz przypisaliśmy do konkretnych działów pracowników o odpowiednich kompetencjach. Ponadto klient życzył sobie skonfigurowanie współdzielenia kalendarzy by zwiększyć wydajność pracy

 

Czytaj dalej Jak wdrożenie Firmao zwiększyło wydajność pracy w firmie budowlanej