Co znaczy i po co jest system CRM?

Opublikowano: 18.08.21CRM
Co znaczy i po co jest system CRM

System CRM łączy w sobie wszystkie funkcjonalności, których potrzebuje firma, żeby działać sprawnie i przede wszystkim online. Krótka definicja systemu CRM podaje, że jest to zarządzanie relacjami z aktualnymi oraz potencjalnymi klientami (więcej o CRM przeczytacie klikając tutaj). Angielskie rozwinięcie skrótu CRM to Customer Relationship Management. Jednak po co jest system CRM?

System CRM przede wszystkim usprawnia funkcjonowanie firmy. Dzięki systemowi możliwa jest praca zdalna, z każdego miejsca na świecie. System CRM łączy w sobie także funkcjonalności wielu programów o czym pisaliśmy w ostatnim artykule „Firmao jeden program CRM, wiele możliwości„. Zachęcamy do jego przeczytania.

Na jakie cele zorientowane są systemy klasy CRM?

Celem CRM jest zarówno zbudowanie lojalności, jak i zdefiniowanie „wartości” każdego klienta za pomocą ciągłego pozyskiwania i odpowiedniego wykorzystania dostępnych informacji.

System CRM to świetne rozwiązanie dla małych i średnich firm. Dla dużych firm, które obsługują również magazyny, najlepszym wyborem będzie system ERP. Firmao posiada funkcjonalności CRM i ERP, dzięki czemu jest programem, który sprawdzi się w każdej branży, przedsiębiorstwie i firmie.

Co powinien zawierać system CRM?

CRM powinien umożliwiać standaryzację ofertowania oraz kompleksowe zarządzanie wszystkimi etapami sprzedaży. Powinien również usprawniać składanie zamówień, pozwalać na raportowanie, planowanie oraz ewidencjonowanie wszelkich działań. Wszystko po to, by proces sprzedaży przebiegał sprawniej niż dotychczas.

Odpowiedź na pytanie, po co jest system CRM przedstawimy także w oparciu o funkcjonalności Firmao.

Moduły Firmao:
CRM (zintegrowany z Email i SMS);
ERP (produkcja, magazyn);
fakturowanie;
ofertowanie;
obsługa zamówień;
ewidencja pracy, projekty, kalendarz;
ewidencja sprzętu/serwis;
– dysk sieciowy na pliki firmy;
chat/livechat;
integracje z programami (min. ecommerce, Allegro).

Jak Firmao działa w rzeczywistości?

W Firmao masz dostęp do pracowników i kontrahentów. Możesz sporządzać notatki i umawiać spotkania bezpośrednio z maili. Spokojnie, o niczym nie zapomnisz, ponieważ system CRM Firmao posiada możliwość ustawienia przypomnień, a powiadomienia możesz ustawić, kiedy tylko chcesz. Nie musisz martwić się o faktury, to również jest bezpośrednio w systemie, a każdemu klientowi możesz przygotować oddzielną ofertę. Gdy potrzebujesz czegoś od pracownika, wystarczy, że napiszesz do niego na czacie, który łatwo znajdziesz z prawej strony ekranu.

Kilka słów na koniec

System CRM jest obecnie niezbędnym narzędziem, które każda firma powinna mieć, żeby lepiej działać i funkcjonować. Dzięki połączeniu wielu programów w jeden, jest to również ogromna oszczędność finansowa, a przez to firma może również lepiej się rozwijać i notować o wiele większe wzrosty, ponieważ skupi się na rzeczach innych, niż integracje pomiędzy programami, które ze sobą nie współpracują.

Dlaczego CRM jest ważny?

CRM umożliwia wygodne przechowywanie danych, planowanie, organizowanie i archiwizowanie działań oraz zwiększyć kontrolę nad firmą. Pozwala to oszczędzić czas na działania operacyjne, poprawia komunikację w organizacji, a także relacje z klientami i wyniki finansowe firmy.

Zarejestruj się i przetestuj program. Przekonaj się sam, że Firmao to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.
Zapraszamy również do polubienia naszej strony na Facebook, regularnie pojawiają się tam nowości dotyczące systemu CRM, ale również wiedzy z dziedziny biznesu i marketingu.

Author Avatar Damian Janicki

Customer Success Manager. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze klienta. Firmao nie ma przed nim tajemnic. Dzięki ciągłej pracy z klientami, doskonale wie przed jakimi problemami stają firmy bez odpowiedniego oprogramowania.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao