Co to jest oprogramowanie dedykowane do zarządzania firmą?

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Oprogramowanie dedykowane

\/

Kiedy mówimy o oprogramowaniu dedykowanym, mamy na myśli aplikacje specjalnie zaprojektowane dla konkretnego przedsiębiorstwa. Ujmują one przede wszystkim najistotniejsze założenia działalności firmy, ale też możliwości, jakimi ona dysponuje, dzięki czemu wykorzystuje się potencjał narzędzia w maksymalnym stopniu. Często stanowią osobny program dla konkretnego działu lub całej działalności, a niekiedy są dodatkiem wzbogacającym istniejący system o konkretne rozwiązania.

Aby uzyskać idealnie dopasowane oprogramowanie dedykowane, konieczna jest ścisła współpraca z Klientem, dla którego jest ono tworzone. Każdy detal może bowiem zaważyć na tym, jak będzie wyglądał ostateczny produkt, czy to pod postacią niezależnego programu, czy modułu do istniejących systemów. W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim narzędzia funkcjonujące online – są one zainstalowane na serwerach Amazona, gwarantujących najlepszą stabilność.


System pudełkowy czy oprogramowanie dedykowane?

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie na rynku istnieje wiele firm, które oferują różnego rodzaju oprogramowanie do zarządzania firmą, w tym też CRM, zasadne jest postawienie pytania – czy lepiej jest dobrać aplikację, która została stworzona na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa, czy też praktyczniejszym rozwiązaniem jest wybór gotowych programów, tzw. systemów pudełkowych. Porównajmy sobie oba te narzędzia:

  • oprogramowanie dedykowane może zmagać się na początku z błędami, których zazwyczaj wyzbyte są gotowe programy, jednak dzięki stałemu wsparciu dostawcy można szybko się z nimi uporać;
  • jak sama nazwa wskazuje – oprogramowanie dedykowane tworzone jest z myślą o konkretnym przedsiębiorstwie, więc wszystkie rozwiązania znajdą zastosowanie w danej firmie. W przypadku systemów pudełkowych może zabraknąć niektórych elementów, a inne zaś mogą okazać się zupełnie nieprzydatne z perspektywy Klienta;
  • gotowe programy zazwyczaj są tańsze od specjalnie przygotowanych aplikacji, jednak dzięki idealnemu dopasowaniu do konkretnych wymagań, intuicyjna obsługa, jak i wykorzystanie pełnego potencjału spersonalizowanego narzędzia powodują szybkie zwrócenie się kosztów.


Cechy systemów dedykowanych

Jak już wiemy, oprogramowanie dedykowane stanowi narzędzie dopasowane do konkretnych wymogów firmy. Jakie jego cechy jednak można jeszcze wyróżnić?

  • Poziom zaawansowania aplikacji można dostosować do pracowników, dzięki czemu są one łatwiejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze; wiąże się to również z dużo prostszym wdrożeniem w firmie;
  • Wsparcie dla klientów, którzy stawiają na to rozwiązanie, zazwyczaj jest dużo szersze niż w przypadku gotowych, pudełkowych systemów;
  • Spersonalizowana aplikacja może funkcjonować również jako moduł dostosowany do obecnie istniejącego w przedsiębiorstwie oprogramowania; nie działa więc „zamiast”, a „wraz”; łatwiej ją też połączyć z posiadanymi przez firmę bazami danych i sieciami;
  • Zazwyczaj brak limitów stanowiskowych – system może być stosowany przez tylu pracowników, ilu obecnie jest uprawnionych do korzystania;
  • Tego typu rozwiązanie można też niemal dowolnie rozwijać, dodawać kolejne funkcje i zmieniać obecnie istniejące; obejmuje to również design interfejsu, dzięki czemu w razie konieczności można go np. uprościć.


Oprogramowanie dedykowane od Firmao

Wieloletnie doświadczenie w branży, a także tysiące użytkowników i kolejne miliony zadań, które wykonaliśmy, czynią z nas wiarygodnych partnerów, którzy zapewnią najwyższej jakości oprogramowanie dedykowane. Jeśli szukacie Państwo idealnego rozwiązania, „szytego na miarę” dla prowadzonego przedsiębiorstwa, to, decydując się na współpracę z nami, macie pewność, że je uzyskacie. Na etapie rozmowy z Klientem zawsze dążymy do tego, aby w pełni poznać jego oczekiwania względem aplikacji – słuchamy, jak i dopytujemy, chcąc stworzyć narzędzie, którego potencjał pomoże skuteczniej zarządzać firmą. Możemy stworzyć moduł do istniejącego systemu, jak i niezależny program, dzięki któremu wszelkie działania związane z funkcjonowaniem firmy, w tym kontakt z Klientem, będzie można na bieżąco monitorować. Problemu nie będzie stanowiło przydzielanie kolejnych zadań pracownikom – wszystko za pomocą intuicyjnego oprogramowania.

Referencje

W imieniu spółki Eco Instal chciałbym polecić współpracę z firmą Firmao. Moduły które u nas są wykorzystywane to: moduł do kontaktów z klientem i moduł magazynowy. Korzystamy z pomocy technicznej, którą zapewnia nam dostawca oprogramowania. System jest godny polecenia. Korzystamy z tego produktu od 2016 roku i zamierzamy tę współpracę kontynuować ponieważ system zawiera wiele funkcji, które pozwalają zdecydowanie usprawnić obsługę naszej spółki.
Jacek Gunther-Śląski
Jacek Gunther-Śląski
Prezes zarządu ECO Instal
Zakładając swoją firmę cztery lata temu, uważnie przejrzałem rynek pod kątem programów CRM online. Mój wybór padł na Firmao, gdyż ich interfejs był według mnie najbardziej intuicyjny, a możliwość indywidualnej modyfikacji programu pozwalała dopasować jego funkcjonalności do naszych potrzeb. Po 4-ech latach eksploatacji Firmao jestem przekonany, że to oprogramowanie będzie stanowiło istotną część dalszego rozwoju naszej firmy.
Mateusz Pietrzak
Mateusz Pietrzak
Prezes zarządu MP&M
Z przyjemnością rekomendujemy współpracę z Firmao Polska Sp. z o.o. Jako kreatywna agencja marketingowa wiemy, że szybkość i dynamika we współpracy z klientem jest kluczowa. Działania SEO i SEM wiążą się ze stałymi zmianami i podejmowaniem szybkich decyzji, dlatego tak istotne jest dopasowanie oprogramowania do potrzeb Scorise.
Michał Toczyski
Michał Toczyski
Prezes zarządu Scorise

Wyróżnienia Firmao


Firmao w liczbach

90 000
firm na świecie
180 mln
emaili
16 mln
faktur i ofert
10 mln
zadań
4.75/5
63 ocen na
Google.com

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao

preview