Jaki jest najlepszy czas na opublikowanie nowego artykułu?

najlepszy czasSą serwisy, które zajmują się śledzeniem, ocenianiem i przeszukiwaniem blogosfery. Przyglądałem się ich statystykom w celu znalezienia odpowiedniej pory dnia, aby publikować artykuły na blogu i pomyślałem, że są one istotne dla każdego, kto zaczyna prowadzić blog biznesowy. Często zastanawiałem się i próbowałem trochę przetestować, jaki jest najlepszy czas na opublikowanie artykułu na blogu, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wejścia na stronę z portali społecznościowych i trafić w jakiś punkt krytyczny.

Na podstawie wykresów różnych serwisów, myślę, że najlepszy czas na publikację to od 8 do 11 rano.

O ile oczywiście kierujemy nasze wpisy do polskich czytelników. Jest to czas, gdy wiele osób przegląda portale społecznościowe i chętniej przeczyta nasz wpis do porannej kawy. Oczywiście, gdy nasze wpisy kierujemy do zagranicznych klientów, warto zapoznać się z ich strefa czasową i publikacje artykułów zaplanować na ich poranki.

Inne użyte narzędzie używane do znalezienia wszelkiego rodzaju interesujących korelacji między działaniami a wynikami również wykazało, że godzina 11:00 to najlepszy czas na publikację. Istnieje teoria, że najlepszy czas na publikację to również pierwsza godzina po 11, a najgorszą porą są godziny popołudniowe. To daje nam możliwość jeszcze lepszego wykorzystania bloga do dotarcia do jak największej liczby klientów.
Zarejestruj się

Lista artykułów

Wypróbuj bezpłatnie Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.
Oprogramowanie Firmao może zostać zainstalowane również na serwerach w Państwa firmie.
Oprogramowanie Firmao może być dostosowywane do indywidualnych potrzeb firm.