Dlaczego korzystne jest zintegrowanie usług VoIP z systemem CRM?

Opublikowano: 21.05.24Biznes

Komunikacja z klientami jest kluczowa dla sukcesu każdej firmy. Integracja usług VoIP (Voice over Internet Protocol) z systemem CRM (Customer Relationship Management) może znacząco usprawnić tę komunikację i przynieść szereg korzyści, zarówno dla firmy, jak i jej klientów. VoIP staje się nie tylko narzędziem komunikacji, lecz także strategicznym elementem zapewniającym efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z tej potencjalnej integracji i o tym, jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy!

Firmao, to polskie oprogramowanie automatyzujące procesy CRM / WMS dostępne w chmurze. Jest sprzedawane w Polsce i na rynkach zagranicznych już od 13 lat. Dedykowane dla małych i średnich firm, a dzięki modułowej budowie zapewnia unikalną możliwość szybkiego i łatwego dostosowania do specyficznych potrzeb każdej firmy. Firmao może być łatwo zintegrowane z ponad 1000 zewnętrznych systemów IT. Firmao jest europejską alternatywą dla amerykańskich systemów takich jak Salesforce, HubSpot, hinduskiego Zoho, czy rosyjskiego Bitrix24.

Telestrada to innowacyjna firma oferująca wirtualną centralę telefoniczną oraz inteligentną platformę do komunikacji głosowej. Dzięki ich usługom, Twoja firma może usprawnić kontakt z klientami i ułatwić pracę konsultantów. Wirtualna centrala działa w chmurze, eliminując potrzebę inwestowania w własne serwery. Główną zaletą Telestrady jest możliwość eliminacji sygnału zajętej linii oraz automatyzacji połączeń poprzez ścieżki IVR. To innowacyjne narzędzie, które rewolucjonizuje obsługę telefoniczną, zapewniając prostotę obsługi, łatwą konfigurację oraz wysoki współczynnik konwersji.

Jakie korzyści przyniesie ta integracja?

Zintegrowanie Telestrady z Firmao CRM może przynieść wiele korzyści dla firmy. Oto kilka powodów, dlaczego warto rozważyć taką integrację:

Ulepszona obsługa klienta

Dzięki integracji Telestrady z Firmao CRM, informacje o klientach, ich historii kontaktów oraz preferencjach będą dostępne w czasie rzeczywistym dla konsultantów obsługujących połączenia. To umożliwi bardziej spersonalizowaną obsługę klienta, ponieważ konsultanci będą mieli pełny wgląd w historię interakcji z klientem.

Efektywne zarządzanie kontaktami

Dzięki integracji, wszystkie dane dotyczące kontaktów telefonicznych będą automatycznie zapisywane w systemie Firmao CRM. To oznacza, że wszystkie informacje z rozmów telefonicznych, notatki czy umówione terminy będą centralnie gromadzone i łatwo dostępne dla personelu obsługującego klientów.

Automatyzacja procesów

Integracja umożliwi automatyzację procesów zarówno w obszarze telekomunikacji, jak i zarządzania klientami. Dzięki temu można będzie np. tworzyć notatki w Firmao CRM na podstawie połączeń, tworzyć zadania dla pracowników po rozmowach telefonicznych.

Poprawa efektywności

Łącząc funkcje Telestrady z możliwościami Firmao CRM, firma może zwiększyć efektywność swoich działań zarówno w obszarze obsługi klienta, jak i zarządzania relacjami z klientami. To pozwala na lepsze wykorzystanie czasu i zasobów oraz skuteczniejsze budowanie długotrwałych relacji z klientami.

Pełniejsze raportowanie

Integracja Telestrady z Firmao CRM umożliwi również pełniejsze raportowanie: wszystkie dane związane z kontaktami telefonicznymi są przechowywane w systemie CRM. To pozwala na lepsze monitorowanie wydajności działań telefonicznych i podejmowanie bardziej świadomych decyzji biznesowych.

Chcieliby Państwo korzystać z takiej integracji? Zachęcamy do kontaktu z nami pod adresem marketing@firmao.pl abyśmy mogli sprostać Państwa potrzebom!

Author Avatar Sebastian Czubak

Chief Operating Officer. Odpowiada za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności operacyjnej firmy. Posiada bogate doświadczenie w branży oprogramowania CRM i z sukcesem kieruje zespołami w zakresie rozwoju produktu, marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o Firmao.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao