Firmao na serwerach firmy Amazon

Opublikowano: 06.11.18Biznes
Firmao na serwerach firmy Amazon

Jedną z licznych zalet oprogramowania Firmao jest to, że działa w chmurze – Amazon Web Services. Dzięki temu każdy użytkownik może korzystać z systemu poza biurem. Jest to niezwykle przydatne szczególnie dla dyrektorów na konferencjach czy delegacjach oraz pracowników pracujących w terenie.

Używanie programu w chmurze pozwala także uniezależnić się od jednego, konkretnego sprzętu – z Firmao można korzystać z dowolnego komputera, a także z urządzeń mobilnych.

Korzystanie z oprogramowania w chmurze jest bardzo wygodne, jednak niektórzy zastanawiają się także, czy dane w chmurze są tak samo bezpieczne jak w oprogramowaniach stacjonarnych, które są instalowane na osobnych komputerach.

Serwery Firmao

Firmao pracuje na serwerach EC2, za których jakość odpowiada firma Amazon. Serwery firmy Amazon znajdują się w krajach w Europie: w Irlandii oraz w Niemczech. Dokładne miejsca, gdzie znajdują się serwerownie są objęte ścisłą tajemnicą. Jest to wiedza tajemna przeznaczona dla nielicznych. Nie znajdziemy budynków z wielkim logiem firmy na dachu. Serwery znajdują się w pilnie strzeżonych niepozornych budynkach. Nawet pracownicy firmy Amazon mają do nich ograniczony dostęp. Po uzyskaniu pozwolenia muszą potwierdzić swoją tożsamość. Jak widać serwerownie, z których korzysta Firmao, to jedne z najlepiej strzeżonych miejsc na świecie.

Audyty zewnętrzne

AWS angażuje niezależnych audytorów zewnętrznych, aby spełniać odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Kontrole te są przeprowadzane nie rzadziej niż co 6 miesięcy i zachowują standardy audytu AICPA i ISO27001 lub innych równoważnych. Amazon posiada także jeden z najważniejszych certyfikatów bezpieczeństwa ISO 27001 oraz spełnia normę bezpieczeństwa Level 1 w kategorii Data Security Standards (DDS).

Bezpieczeństwo danych osobowych w chmurze

AWS deklaruje zgodność z przepisami Dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych oraz swobodnego przepływu tych danych, która stanowi wykładnię w kwestii przechowywania danych osobowych.

Serwery profesjonalnej firmy Amazon są zabezpieczone na najwyższym poziomie. Jeśli się jeszcze zastanawiasz czy własne serwery nie byłyby bezpieczniejsze, pamiętaj, że nad bezpieczeństwem serwerów Amazon czuwa cały sztab profesjonalistów. A nad bezpieczeństwem Twojego prywatnego serwera kto będzie czuwał?

Szczegóły dotyczące bezpieczeństwa można znaleźć w poniższych dokumentach:

Amazon Web Services: Risk and ComplianceOverview of Security Processes.

Author Avatar Łukasz Magierowicz

Key Account Manager. Wspiera klientów w procesie wdrożenia i konfiguracji systemu Firmao. Posiada rozległą wiedzę na temat systemów CRM. Współpracuje z klientami, aby zrozumieć ich potrzeby i pomóc w dostosowaniu system do ich specyficznych wymagań.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao