Etykiety - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Etykiety

Czym są Etykiety?

W systemie Firmao mamy możliwość definiowania etykiet (tagów) dla danego rodzaju danych np. firmy czy osoby kontaktowej. Etykiety pozwalają na grupowanie danych według określonych kryteriów. Do etykiet możemy przypisać również różne kolory.

Krok 1: Skonfigurowanie etykiety

Konfiguracja etykiet znajduje się w ustawieniach firmy, które wybieramy po kliknięciu w awatar. Otworzy nam się nowe okno, po lewej stronie okna znajduje się zakładka „Etykiety”.

W celu dodania nowej etykiety klikamy: „Dodaj”. Pojawi się wówczas okno „Dodawanie etykiety”, gdzie określamy: 

  • Identyfikator — nazwę etykiety
  • Opis 
  • Rodzaj obiektu, dla którego to będzie etykieta (np. firma, zadanie)
  • Kolor

W momencie skonfigurowania etykiety w prawym dolnym rogu zapisujemy zmiany przyciskiem: “Utwórz”.


Ważne! W systemie mamy również możliwość ustawienia, aby etykieta ustawiała kolor na całym wierszu w widoku. Aby tego dokonać, zaznaczamy pole wyboru: “Ustawiaj kolor etykiet na całym wierszu na liście”, które znajduje się obok przycisku „Dodaj”.


Następnie w prawym dolnym rogu okna widoku etykiet, zatwierdzamy zmiany przyciskiem “OK”. System automatycznie odświeży stronę przeglądarki.

Aby usunąć daną etykietę, możemy zaznaczyć ją polem wyboru , a następnie nacisnąć ikonę „Kosz”:


Krok 2: Wyświetlanie etykiety w systemie

Wskazówka: W zależności od rodzaju modułu, dla którego zdefiniowaliśmy etykietę (np. dla modułu firma) możemy określić, którym konkretnie firmom chcemy ją nadać. W tym celu klikamy wybraną, dowolną firmę, wówczas w jej szczegółach pojawi się pole: „Etykieta”.


Przypisujemy etykietę, zaznaczając pole wyboru przy nazwie etykiety.
Po kliknięciu przycisku „Nowa etykieta” pojawi się okno „Dodawanie etykiety” (konfiguracja analogicznie jak w kroku 1). Ponadto, po rozwinięciu listy etykiet mamy również opcję dodania z tego miejsca nowej etykiety.


Wskazówka: Możemy dodać więcej niż jedną etykietę.


Widok z poziomu szczegółów danego obiektu wygląda następująco:


Widok z poziomu listy danego obiektu jest zależny od tego, czy ustawiliśmy kolor etykiety w całym wierszu obiektu w poprzednich krokach.

Tak prezentuje się widok firmy po zaznaczeniu opcji, by kolor etykiety wyświetlał się w całym wierszu:


Natomiast tak prezentuje się, gdy nie zaznaczyliśmy tej opcji. W takim przypadku etykieta będzie widoczna jedynie w kolumnie „Etykiety”:


Krok 3: Filtrowanie i sortowanie danych po polu etykieta

W systemie mamy możliwość filtrowania i sortowania po utworzonych etykietach w systemie. Dostęp do filtrów mamy z lewej strony ekranu.Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview