Etykiety - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Etykiety

W systemie Firmao mamy możliwość definiowania etykiet (tagów) dla danego rodzaju obiektów np. firmy, wiadomości e-mail. Etykiety pozwalają na grupowanie danych według określonych kryteriów.


Krok 1: Dodanie etykiety

W celu konfiguracji etykiet klikamy awatar w prawym górnym rogu strony, a następnie znajdujemy pozycję z listy o nazwie „Ustawienia firmy”.


Otworzy nam się nowe okno, w którym po lewej stronie przechodzimy do zakładki „Etykiety”. W celu dodania nowej etykiety klikamy przycisk „+ Dodaj”.


Pojawi się wówczas okno „Dodawanie etykiety”, w którym określamy: 

  • Identyfikator — nazwę etykiety;
  • Opis;
  • Rodzaj obiektu, dla którego to będzie etykieta (np. firma, zadanie);
  • Kolor etykiety.


W momencie skonfigurowania etykiety w prawym dolnym rogu zapisujemy zmiany zielonym przyciskiem: „Utwórz”.

Dodatkowo w systemie mamy również opcję ustawienia, aby etykieta wyświetlała kolor w całym wierszu w widoku listy. W tym celu zaznaczamy pole wyboru: „Ustawiaj kolor etykiet na całym wierszu na liście”, które znajduje się obok przycisku „+ Dodaj”.


Następnie zatwierdzamy zmiany zielonym przyciskiem „OK” umieszczonym w prawym dolnym rogu okna. System automatycznie odświeży stronę przeglądarki.


Krok 2: Zdefiniowanie i wyświetlanie etykiety

Wskazówka: W zależności od rodzaju modułu, dla którego zdefiniowaliśmy etykietę (np. dla firmy) możemy określić, którym konkretnie firmom chcemy ją nadać. W tym celu klikamy wybraną, dowolną firmę. Wówczas w jej szczegółach pojawi się pole: „Etykieta”.


W celu wyświetlenia dostępnych etykiet dla danego modułu rozwijamy listę w polu „Etykiety”, a następnie zaznaczamy pole wyboru przy nazwie wybranej przez nas etykiety.


Administratorzy systemu po rozwinięciu listy etykiet mają również opcję dodania z tego miejsca nowej etykiety.
Po kliknięciu przycisku „Nowa etykieta” pojawi się okno „Dodawanie etykiety” (konfiguracja analogicznie jak w kroku 1).

Widok etykiety z poziomu szczegółów danego obiektu wygląda następująco:


Widok z poziomu listy danego obiektu jest zależny od tego, czy ustawiliśmy kolor etykiety w całym wierszu obiektu w poprzednich krokach.

Tak prezentuje się widok firmy po zaznaczeniu opcji, aby kolor etykiety wyświetlał się w całym wierszu:


Natomiast taki widok zobaczymy, gdy nie zaznaczyliśmy wspomnianej wyżej opcji. W takim przypadku etykieta i jej kolor będą widoczne jedynie w kolumnie „Etykiety”:


Krok 3: Filtrowanie i sortowanie danych po polu etykieta

W systemie mamy możliwość filtrowania i sortowania po utworzonych etykietach w systemie. Filtry znajdziemy z lewej strony ekranu pod menu górnym po naciśnięciu ikony z trzema kreskami  .


Krok 4: Usuwanie etykiety

W celu usunięcia danej etykiety przechodzimy do zakładki Etykiety, którą wybieramy po kliknięciu w awatar, a następnie „Ustawienia firmy”.


Zaznaczamy etykietę, którą chcemy usunąć polem wyboru , a następnie naciskamy ikonę „Kosza”:


W systemie pojawi się komunikat „Czy na pewno usunąć zaznaczone pole?”. Po kliknięciu opcji „Tak” etykieta zostanie usunięta z systemu.

O tym piszemy w artykule:

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview