„Zrozumieć marketing” – czyli o tym jak prowadzić firmę lepiej

Opublikowano: 15.04.21Marketing
Jak prowadzić firmę

Wyzwania, przed którymi stoją osoby zajmujące się działem marketingu nieustannie się zmieniają. „Zrozumieć marketing” to książka napisana przez dwóch Panów związanych z marketingiem. Artur Jabłoński i Marek Piasek odkrywają przed nami tajemnicę swoich działań, czy były one skuteczne?

Zawartość książki „Zrozumieć marketing”

Dobre książki z dziedziny biznesu to te, które zaczynają się od spisu treści. Tutaj nie mogło być inaczej. Najpierw historia kto kim jest, kogo, gdzie znajdziemy. Dzięki temu czytelnik ma świadomość, że dwaj autorzy to po prostu dobrzy znajomi, których historię życia poznajemy przy siedząc przy ognisku. Później jest tylko lepiej.

Wiele firm zapomina, żeby zastanowić się nad jednym tematem, a mianowicie, „jak zrozumieć, kto jest Twoim klientem”. Temat pomijany i bagatelizowany, a ze studiów marketingowych można wynieść jedynie tyle, że tworzymy potencjalnego JEDNEGO klienta firmy. Tylko nikt nie podaje przykładów skuteczności takiego działania. Chyba, że przeczytacie książkę „Zrozumieć marketing”, w której przykład goni przykład, a krótkie case’y pomogą Wam naprawdę poznać Waszego klienta, co do godziny.

Następnie poznajemy marketing z lotu ptaka, kampanię Ask oraz dowiadujemy się jak zrobić taką kampanię. Na końcu czeka na nas równie ważny temat. Jak komunikować produkt. Coś co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć w dzień i w nocy i to jeszcze przed założeniem firmy.

Dla kogo przeznaczona jest książka „Zrozumieć marketing”?

Myślę, że książkę może przeczytać każdy, kto chciałby zrozumieć marketing dzięki przykładom, a nie wiedzy teoretycznej. Do wiedzy teoretycznej zdecydowanie polecamy książkę „Marketing”, którą napisał Philip Kotler. Książka będzie również niewystarczająca dla osób już zajmujących się marketingiem, należy ją wtedy traktować jako ciekawostkę, a nie źródło wiedzy.

Zapraszamy do przetestowania naszego systemu CRM, za darmo przez 14 dni, klikając tutaj.

Filmy instruktażowe

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi filmami na kanale Firmao CRM/ERP YouTube. Znajdziecie tam wiele interesujących treści, które pomogą Wam w użytkowaniu naszego systemu.

Author Avatar Damian Janicki

Customer Success Manager. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze klienta. Firmao nie ma przed nim tajemnic. Dzięki ciągłej pracy z klientami, doskonale wie przed jakimi problemami stają firmy bez odpowiedniego oprogramowania.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao