Jak podnieść sprzedaż?

Opublikowano: 18.06.19Marketing
Jak sobie radzić z kiepskim miesiącem sprzedaży

Prawdopodobnie każdy przedsiębiorca kiedyś przez to przechodził. Klienci nie odbierają telefonu i wydaje się, że uciekają na drugi koniec świata. Pojawia się też wszystkim dobrze znana frustracja. To już chyba oficjalne: kryzys. Ale spokojnie – wszystko jest w porządku.

W czasach gdy technologia zapewnia nam natychmiastową informację zwrotną, dane i raportowanie – kryzys może być przerażający. Jednak to nie on sam ma znaczenie, ale to co robimy, aby mu zaradzić. Kontroluj to, co jesteś w stanie kontrolować.

Jak podnieść sprzedaż?

  1. Poznaj swojego klienta
  2. Zadbaj o atrakcyjną ofertę
  3. Skutecznie promuj swoją ofertę
  4. Ułatw zakup
  5. Ciągle się rozwijaj

Bądź proaktywny

Kiedy sprawy nie idą po Twojej myśli, najgorsze co możesz zrobić to po prostu usiąść i czekać. Czasem, gdy wydaje się, że wszystko jest przeciwko Tobie, najlepszym lekarstwem jest po prostu postarać się przez to przejść. Na przykład możesz zdecydować się na wykonanie dodatkowych połączeń lub odezwać się do swoich starych leadów. Nie możesz jednak czekać, aż ktoś przyjdzie i rzuci Ci linę. 

Niezależnie od tego, jak chcesz na to patrzeć – na „froncie sprzedaży” nie może cały czas być różowo. Sprzedaż to gra umysłowa, a najważniejszą umiejętnością którą dysponujemy, jest zmotywowana postawa. Zdaj sobie sprawę z tego, że jedno złe połączenie, które miałeś, nie powinno zrujnować Twojego miesiąca, tygodnia a nawet popołudnia.

Pamiętaj, że podniesienie sprzedaży to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania i cierpliwości. Stosując różne strategie i stale monitorując swoje działania, możesz stopniowo osiągać coraz lepsze rezultaty.

Author Avatar Łukasz Magierowicz

Key Account Manager. Wspiera klientów w procesie wdrożenia i konfiguracji systemu Firmao. Posiada rozległą wiedzę na temat systemów CRM. Współpracuje z klientami, aby zrozumieć ich potrzeby i pomóc w dostosowaniu system do ich specyficznych wymagań.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao