Firma online – jak osiągnąć sukces?

Opublikowano: 25.03.21Zarządzanie
jak osiągnąć sukces

Odpowiedz sobie na pytanie, jaka firma online odniosła sukces? Znasz jedną taką firmę albo dwie?Takich firm jest znacznie więcej. Jednak czym jest sukces firmy online?

Biorąc pod uwagę raport „Społeczeństwo informacyjne w Polsce” przygotowany przez Główny Urząd Statystyczny aż 90,4% gospodarstw domowych w Polsce, miało dostęp do Internetu w 2020r. Sukcesem dla każdej firmy jest dostrzeżenie jej w Internecie.

„Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces,
oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję”.

Peter Drucker

Co pokazują dane?

Szacuje się, że w 2020 r. ponad 7 na 10 internautów, z 12 miesięcy poprzedzających badanie, dokonało zakupów online. Rośnie udział osób kupujących online, najwyższe odsetki odnotowano w grupach wiekowych 16-24 i 25-54 lat (po 78%).
Odsetek użytkowników Internetu, którzy robili zakupy online w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie, znacznie się różnił w całej UE, od 42% użytkowników Internetu w Bułgarii, do 91% w Holandii. Dostępne dane z raportu Eurostat „E-commerce sales” z 2020 roku pokazują jasno, że wirus SARS-CoV-2 wpłynął znacząco na zakupowe przyzwyczajenia klientów, którzy coraz chętniej wybierają zakupy online zamiast tradycyjnych stacjonarnych.

W takim razie jak osiągnąć sukces?

1. Mierz i poprawiaj swoje działania w Internecie
W obecnych czasach istnieje wiele narzędzi do mierzenia działań prowadzonych w Internecie. Sam Google proponuje wystarczające rozszerzenia, które w prosty sposób pokażą jak Twoje działania wpływają na Twój biznes.

2. Zdobądź fanów w social mediach, bądź aktywny w Internecie
Brzmi prosto, jednak nie każdy widzi w tym potencjał. Dobra strona internetowa to nawet nie połowa sukcesu. Musisz pamiętać, że social media to nie tylko Facebook, czy Instagram. Coraz popularniejszy staje się Tik Tok. Oczywiście nie każdy biznes musi być wszędzie, Twoja grupa docelowa może być przecież na LinkedIn.

3. Zorganizuj pracę w swojej firmie online
Na trzecim miejscu jeden z najważniejszych punktów. Zarządzanie jest kluczowe w każdej organizacji i każdym biznesie. Firma online bez zaplanowanych działań, nie da sobie rady.

4. Wybierz program, który ułatwi Ci pracę
Na chociażby polskim rynku jest wiele programów, które są dedykowane dla przedsiębiorców. Jednym z takich programów jest nasz system Firmao. Przede wszystkim pomaga zarządzać relacjami z klientem. Możesz w nim łatwo dodać zadania oraz projekty, stworzysz faktury oraz łatwo dodasz magazyny wraz z produktami.

Podsumowanie „firma online – jak osiągnąć sukces”

Przedstawione przez nas dane pokazują jasno, że społeczeństwo przenosi swoje działania do Internetu, w dużej mierze jest to spowodowane wirusem, który dosłownie zawładnął światem. Dlatego jeśli chcesz, żeby Twoja firma odniosła sukces, nie możesz zwlekać z działaniem. Każda minuta wahania, to minuta przewagi Twojej konkurencji.

W każdej organizacji podstawą prowadzonych działań jest ich dobra organizacja. Sposobów na organizację pracy jest wiele, od używania karteczek samoprzylepnych po wdrożenie systemu CRM. Każdy przedsiębiorca powinien sam sprawdzić, jaki system zarządzania (pracownikami, czasem, zadaniami) sprawdzi się u niego w firmie najlepiej.

Zapraszamy do przetestowania naszego systemu, za darmo przez 14 dni, klikając tutaj.

Filmy instruktażowe

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi filmami na kanale Firmao CRM/ERP YouTube. Znajdziecie tam wiele interesujących treści, które pomogą Wam w użytkowaniu naszego systemu.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao