Handel w Internecie – z CRM będzie Ci łatwiej!

Opublikowano: 13.03.17Marketing
Handlujesz w internecie? Z Firmao CRM online będzie Ci łatwiej!

Sprzedaż w Internecie rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na dokonywanie zakupów łatwo i wygodnie dzięki globalnej sieci. Z roku na rok notowane są wzrosty. Potwierdzają to badania niezależnych organizacji.

Nic dziwnego, że w rozrastającym się rynku sprzedawcy, handlowcy i managerowie poszukują rozwiązań, które pomogą zarządzać procesem sprzedaży swoich produktów za pośrednictwem Internetu. W końcu kto przy sprzedaży idącej w setki transakcji dziennie byłby w stanie ręcznie katalogować każdą sprzedaż i obsługiwać ją od A do Z? Zerknijmy więc na to, co może w tym zakresie zaproponować Firmao CRM online.

Sklep internetowy i CRM online

Wybór platformy sprzedażowej to nie lada wyzwanie. Każde z dostępnych na rynku rozwiązań posiada swoje plusy i minusy. Niektóre z nich oferują bardzo proste, żeby nie powiedzieć ubogie, możliwości nawiązujące do znanych systemów klasy CRM lub ERP. Jednak nic nie zastąpi dedykowanego rozwiązania, które było projektowane jako system do zarządzania kontaktami z klientami. Dlatego warto zastosować taką platformę sprzedażową, którą można zintegrować z rozwiązaniem CRM. Jednak nie każdy system posiada gotowe integracje, a jeszcze mniej producentów programów CRM jest chętnych do wdrożenia integracji według aktualnych potrzeb klienta. Do tej grupy na pewno nie należy Firmao CRM online. Nasze rozwiązanie posiada gotowe integracje z jednymi z najpopularniejszych platform sprzedażowych w naszym kraju: Allegro, IAI-shop oraz PrestaShop, a następne są już w przygotowaniu. Dodatkowo dzięki wyjątkowo elastycznej technologii wykonania systemu Firmao, możemy w dowolnym momencie rozpocząć integrację ze wskazaną nam przez klienta platformą sprzedażową.

Działanie integracji

Dobrze, ale można zadać pytania: „Po co właściwie ta integracja? Co na tym zyskam?”. Narzędzie ma ułatwiać, a nie utrudniać pracę i przynosić wymierne profity. Używając systemu Firmao CRM wraz ze sklepem internetowym zyskujesz wiedzę i czas. Dwie kluczowe zmienne pozwalające Twojemu biznesowi rosnąć i przynosić Ci więcej pieniędzy za każdą kolejną sprzedażą. Wszystko dzięki funkcjonalnościom, które udostępnia nasz program CRM. Możliwe staje się szybkie importowanie danych o kupujących od naszych klientach.

Do systemu CRM przesyłają się dane zamówień oraz produktów, które zostały zamówione przez kupujących, a co za tym idzie, uzyskujemy wszystkie niezbędne nam dane w jednym programie, który dodatkowo udostępnia możliwość obsługi magazynu naszych produktów oraz zachować łączność z klientem. To dlatego, że system pozwala na zautomatyzowaną wysyłkę potwierdzeń zakupu i wysyłki produktu, zarówno w formie wiadomości e-mail, jak i SMS.

Gdy trzeba funkcja ta może nawet posłużyć do miękkiej windykacji, wysyłając powiadomienia klientom, którzy zwlekają z płatnością. Dzięki integracji zamówień łatwo wystawimy dokument transakcyjny (fakturę lub paragon) oraz przekażemy zlecenie do realizacji. Przeniesienie swojej sprzedaży do systemu CRM Firmao pozwoli cieszyć się wszystkimi jego funkcjami razem z funkcjami sprzedażowymi platformy internetowej, co wpisuje się w przyświecający nam cel, aby sprawić by nasi klienci mogli pracować mniej i zarabiać więcej.

Czy mogę wypróbować integrację?

Oczywiście, że tak. Zakładając darmowe konto demo na naszej stronie internetowej, uzyskasz dostęp do w pełni operacyjnej wersji naszego oprogramowania CRM. Należy jednak pamiętać, że konta testowe domyślnie posiadają włączoną tylko część z opcji – nasi konsultanci szybko do Ciebie zadzwonią i pomogą we włączeniu i przetestowaniu integracji z platformami sprzedażowymi.

Zapraszamy i do usłyszenia.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao