Powiadomienia na pulpicie systemu Windows - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Powiadomienia na pulpicie systemu Windows

W systemie Firmao CRM każdy z użytkowników ma możliwość skonfigurowania wyświetlania powiadomień na swoim pulpicie systemu Windows. Powiadomienia mogą mieć formę m.in. przypomnień o wykonaniu danego zadania, lub zmian w zadaniach. System, może również wyświetlać na pulpicie powiadomienia dotyczące nowych wiadomości na czacie.

Ważne!Powiadomienia na pulpicie działają tylko dla systemu WINDOWS.


Krok 1: Włączenie powiadomień systemu Firmao na pulpicie

W celu uruchomienia powiadomień na pulpicie klikamy w awatar, i wybieramy okno “Ustawienia użytkownika”.


W oknie ustawień użytkownika z listy rozwijanej pola: “Powiadomienia na pulpicie”, wybieramy powiadomienia, jakie mają wyświetlać się na pulpicie.

Mamy możliwość wyboru 4 opcji wyświetlania powiadomień:

  • Wyświetlania wszystkich 
  • Wyświetlania jedynie czatu 
  • Wyświetlania tylko pozostałych 
  • Nie wyświetlania powiadomień


Krok 2: Nadanie dostępu przeglądarki na wyświetlanie powiadomień

Aby powiadomienia na pulpicie były poprawnie generowane, musimy zweryfikować, czy na komputerze posiadamy nadany dostęp przeglądarce do wyświetlania powiadomień. W przeglądarce Google Chrome możemy to zrobić, klikając ikonę 3 kropek w prawym górnym rogu ekranu. Następnie z listy rozwijanej wybieramy “Ustawienia“.


Następnie z lewej strony ekranu wybieramy zakładkę “Prywatność i bezpieczeństwo”:


Kolejno wybieramy “Ustawienia witryn” na dole strony:


Po czym klikamy opcję “Powiadomienia”. W polu “Zezwolono na wysyłanie powiadomień” klikamy “Dodaj” i wklejamy link system.firmao.pl


Krok 3. Włączenie powiadomień w systemie Windows

W systemie Windows również musimy nadać uprawnienia dla powiadomień. W tym celu klikamy ikonę systemu Windows w lewym dolnym rogu ekranu lub na klawiaturze. Następnie klikamy przycisk “Ustawienia“:


Otworzy się okno dialogowe, w którym wybieramy kafelek “System”. W lewym menu klikamy “Powiadomienia i akcje” po czym przewijamy na dół, do zakładki “Powiadomienia od tych nadawców”. Zaznaczamy suwak przy “Google Chrome” (bądź innej aktualnie używanej przeglądarce) tak, by był w kolorze systemowym (domyślnie: niebieski):


Krok 4: Wyświetlanie powiadomień

Po uruchomieniu powiadomień na pulpicie, w systemie Windows w prawym dolnym rogu będą pojawiać się nowe powiadomienia. Kliknięcie w dane powiadomienie przekieruje nas do systemu Firmao.


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview