5 rad jak najlepiej korzystać z zadań i projektów

Opublikowano: 15.01.21CRM
5 rad jak najlepiej korzystać z zadań i projektów

Każdego dnia wykonujemy liczne obowiązki podczas dnia pracy. Jedne są schematyczne i wykonywane regularnie, drugie składają się na realizację większego przedsięwzięcia podzielonego na etapy, a kolejne pojawiają się niespodziewanie. Każde z nich wymaga nakładu czasy i pracy. Dowiedz się, w jaki sposób nie zapomnieć o wykonaniu żadnej czynności i efektywnie zaplanować swój dzień pracy lub któregoś ze współpracowników.

1. Podziel złożoną czynność na kilka mniejszych

Wiele zadań składa się z etapów, które trzeba realizować. Opcja podzadań pozwoli Ci stworzyć nadrzędną czynność oraz podzadania, czyli poszczególne etapy wymagające działania. Dzięki statusom „na pierwszy rzut oka” możesz zobaczyć postępy w zleceniu. Każde podzadanie pozwala na przydzielenie go do właściwego pracownika. Kilka czynności, które mogą być realizowane równolegle przyspieszą postępy prac. Obejrzyj krótki poradnik na temat podzadań.

2. Realizuj projekty

W celu grupowania zadań i bardziej zaawansowanego określania uprawnień dostępu do nich, przypisz zadania do projektów. Każdy projekt poza nazwą i opisem może być przypisany do kontrahenta, posiadać przypisanych menadżerów oraz pracowników o dostępie pełnym lub ograniczonym. Pozwoli to na realizację skomplikowanych działań i zapewni dostęp do informacji tylko wybranym pracownikom. Do projektu możesz także dołączać faktury, dzięki którym wyliczysz przychody i koszty swoich działań. Zobacz, jak najlepiej wykorzystać projekty.

3. Śledź realizację zadań na wykresie Gantta

Stosuj wykres Gantta do zarządzania projektami. Obserwuj podział projektu na poszczególne zadania, oraz rozplanowanie ich w czasie. Śledź powiązania między zadaniami, zmieniaj ich kolejność lub czas realizacji bezpośrednio z diagramu. Wykres pozwala na wizualizację czynności, wykonywanych jednocześnie oraz występujących między nimi zależności. Zobacz, jak posługiwać się wykresem w naszym systemie.

4. Twórz zadania automatycznie

Szukamy uproszczenia czynności oraz skrócenia czasu ich realizacji. Opcja pozwalająca tworzyć zadania przez system, po spełnieniu warunków, ułatwi Ci codzienną pracę oraz zminimalizuje ryzyko popełnienia błędu przy ich tworzeniu. Obejrzyj krótki instruktaż jak zautomatyzować tworzenie zadań.

5. Zintegruj kalendarz Firmao z kalendarzem Google

Wielu z nas korzysta z funkcji udostępnianych przez Google, a jedną z popularniejszych jest Google Calendar. Skorzystaj z integracji, która pozwoli na automatyczne przeniesienie zadań tworzonych z poziomu systemu do kalendarza Google i odwrotnie, zadań stworzonych w kalendarzu Google do systemu Firmao. Dzięki tej opcji nie zapomnisz o żadnym zdarzeniu oraz zleceniu. Kilka kliknięć może Ci ułatwić zaplanowanie dnia pracy. Zobacz, jak zsynchronizować swoje kalendarze.

Zarządzaj zadaniami i projektami w prosty sposób. Miej wgląd w wykonywane czynności oraz kontroluj zaplanowane terminy. Wypróbuj system Firmao!

Author Avatar Damian Janicki

Customer Success Manager. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze klienta. Firmao nie ma przed nim tajemnic. Dzięki ciągłej pracy z klientami, doskonale wie przed jakimi problemami stają firmy bez odpowiedniego oprogramowania.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao