Mała księgowość w systemie CRM

Opublikowano: 22.06.23Fakturowanie

Mała księgowość jest to inna nazwa uproszczonej formy księgowości. Mają ją obowiązek prowadzić mikro i mali przedsiębiorcy. Jesteś jednym z nich? To czytaj dalej, a dowiesz się, czego dokładnie dotyczy, jakie funkcjonalności zawiera i jak z łatwością możesz ją prowadzić w systemie Firmao.

Mała księgowość jest formą księgowości idealną dla osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółki cywilnej osób fizycznych. Jeżeli jesteś jednym z tych podmiotów, to możesz korzystać z uproszczonej księgowości w przypadku, gdy Twoje przychody z działalności w poprzednim roku nie przekroczą 2 mln euro.

Mała księgowość online – co powinno zawierać oprogramowanie?

Jeżeli chcesz prowadzić małą księgowość, z łatwością możesz to robić za pomocą dostosowanego do tego oprogramowania. Takie oprogramowanie powinno zawierać minimum elektroniczną książkę przychodów i rozchodów oraz rejestry VAT. Ponadto warto, żeby oprogramowanie umożliwiało Ci sporządzanie deklaracji podatkowych, generowanie plików JPK oraz wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy.

Mała księgowość, a zmieniający się świat

Gdy decydujesz się prowadzić uproszczoną księgowość online, to pewnie chcesz mieć dobry system na lata. Na co powinieneś zwrócić przede wszystkim uwagę? Jak wiesz, nasz świat ciągle się zmienia, a z nim wymogi i przepisy prawne. Twój program, który oferuje Ci uproszczoną księgowość, powinien nadążać nad zmianami i gwarantować Ci dostosowywanie się do aktualnych przepisów.

System Firmao, który oferuje uproszczoną księgowość, jest stale aktualizowany, dostosowywany do norm i wymogów zmieniającego się świata. Niedawno pojawił się nowy obowiązek tworzenia dodatkowych dokumentów JPK – system Firmao od razu dostosował swoją uproszczoną księgowość do nowego wymogu.

Mała księgowość wszędzie gdzie potrzebujesz

Wybierając program do małej księgowości, możesz się zdecydować na oprogramowanie instalowane na komputerze np. w biurze lub działające w chmurze. Które będzie lepsze dla Ciebie? Warto, żebyś pomyślał nad specyfiką swojej firmy. Często wyjeżdżasz? Chcesz mieć dostęp do systemu również z domu, nie tylko na biurowym sprzęcie? Mała księgowość Firmao w chmurze będzie dla Ciebie idealna. Możesz korzystać z niej w dowolnym miejscu na świecie z dostępem do internetu.

System Firmao oferuje wiele innych przydatnych funkcji w codziennym prowadzeniu firmy, np. planowanie czasów pracy, zadań, aktywności w kalendarzu, prowadzenie magazynu, tworzenie ofert, zamówień i faktur oraz wiele innych.

Wypróbuj małą księgowość w chmurze i załóż 14-dniowe darmowe konto Firmao.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao