Automatyczne księgowanie dzięki integracji z emSzmal 3

Opublikowano: 18.05.18Fakturowanie
Automatyczne księgowanie dzięki integracji z emSzmal 3

Każdy przedsiębiorca, którego podstawą działalności jest sprzedaż różnorodnych dóbr lub usług, zna problem ciągłego monitorowania przelewów. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to zazwyczaj nie wysyłasz towaru bez wcześniejszego zaksięgowania wpłaty. Wśród wielu przelewów przychodzących na Twoje konto trudno zorientować się, czy dany klient już dokonał płatności.

Dzięki integracji systemu Firmao CRM z programem finansowym emSzmal 3 zobaczysz, jak łatwo możesz ewidencjonować przychodzące przelewy.

Automatyczne księgowanie płatności za faktury w serwisie Firmao.pl przy pomocy integracji z systemem emSzmal 3

Jeżeli korzystasz z Firmao CRM, to korzystanie z emSzmal 3 pozwoli Ci zautomatyzować proces wprowadzania informacji o płatnościach za faktury na podstawie operacji bankowych pobranych bezpośrednio z serwisu bankowości internetowej Twojego banku.

Na jakiej zasadzie to działa?

Wystawiasz faktury w serwisie Firmao, które mają opłacić Twoi klienci. Informacje o wpłatach otrzymywanych na wybrane konto bankowe trafiają do pluginu. Tam, na podstawie kwoty wpłaty oraz opisu przelewu dokonuje się automatyczne księgowanie, czyli dopasowanie nowych płatności do nieopłaconych faktur sprzedaży, które wcześniej wystawiłeś. Dopasowane faktury zyskują status „opłaconych”. Dzięki temu, przy wejściu na listę faktur w systemie Firmao od razu wiesz, które transakcje już zostały opłacone.

Zobacz, jak wygląda ten proces krok po kroku

1. W programie emSzmal 3 dokonuje się automatyczny (lub ręczny) import informacji o nowych płatnościach z wybranych kont bankowych (jest to standardowa czynność programu).

EmSzmal z Firmao

2. Następnie z Twojego konta w serwisie Firmao.pl zostaną pobrane przez plugin informacje o nieopłaconych fakturach sprzedaży. (zaznaczone na czerwono)

Fakturowanie - lista transakcji niezapłaconych

3. Gdy system znajduje do faktury pasującą płatność to zmienia jej status na “zapłaconą”.

fakturowanie zmiana statusu

4. Do każdej dopasowanej faktury zostanie automatycznie wprowadzona „data zapłaty” zgodna z datą zaksięgowania przelewu oraz zostanie wypełniony „sposób zapłaty”, czyli przelew.

Uzupełnienie dat zapłaty w fakturowaniu

5. Ostatnim krokiem w tym procesie jest przypisanie zdefiniowanego opisu oraz grupy operacji w programie emSzmal 3 do płatności, którą udało się skojarzyć z wystawioną fakturą.emszmal przypisanie relacji

Już dzisiaj wypróbuj system Firmao CRM i zobacz, jak dzięki niemu możesz zaoszczędzić czas. 

Przeczytaj także: 

Kto jest zobligowany do tworzenia JPK MAG?

Jak Firmao CRM może ułatwić Ci handel w internecie

Author Avatar Damian Janicki

Customer Success Manager. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze klienta. Firmao nie ma przed nim tajemnic. Dzięki ciągłej pracy z klientami, doskonale wie przed jakimi problemami stają firmy bez odpowiedniego oprogramowania.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao