Mailing - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Mailing

Mailing to jednorazowa, masowa wysyłka skierowana do bazy odbiorców. System Firmao posiada możliwość tworzenia takiego mailingu. Mailing może być przydatny w momencie, gdy chcemy wysłać do wielu klientów tego samego maila, w taki sposób, aby odbiorcy nie widzieli, że mail jest wysłany do wielu odbiorców.


Krok 1: Należy posiadać skonfigurowaną skrzynkę pocztową w Firmao

Pierwszym krokiem, jaki musimy spełnić, tworząc mailing w Firmao, to posiadanie poprawnie skonfigurowanej skrzynki pocztowej w systemie Firmao


Krok 2: Skonfigurowanie szablonu mailowego (opcjonalne)

W celu efektywnego mailingu możemy wcześniej przygotować odpowiedni szablon maila, który będzie wysyłany do naszych odbiorców. Jeśli nie skonfigurujemy takiego szablonu, w momencie tworzenia mailingu będziemy mogli również wpisać własny tekst.


Krok 3: Wyszukanie odbiorców do mailingu w bazie Firmao

Za pomocą filtrów wyszukujemy grupy docelowej w zakładce “Firmy” lub zakładce “Osoby kontaktowe” w górnym menu, dla której chcemy wykonać mailing (firmy lub osoby kontaktowe).

Wskazówka: Jeśli nie chcemy używać filtrów możemy przejść do zakładki “Firmy” lub zakładki “Osoby kontaktowe” i zaznaczyć pole wyboru firmy/osoby kontaktowe, do których chcemy wysłać mailing.


Krok 4: Utworzenie mailingu 

W momencie, gdy posiadamy wyfiltrowaną już listę firm lub osób kontaktowych, zaznaczamy pole wyboru z listą wszystkich odbiorców i klikamy: „Wyślij email”. Następnie w oknie tworzenia maila mamy możliwość wyboru szablonu e-mail.

Ważne! Wszystkie adresy email, które zostały zaznaczone w widoku listy firm, trafiają do pola: „Do”. Oddzielone są średnikiem, co oznacza, że odbiorcy nie będą widzieć, że jest to wysłane do kilku osób. Czyli jak posiadamy w polu: „Do”: adres1@firmao.pl;adres2@firmao.pl w rzeczywistości zostaną wysłane 2 oddzielne maile.

Możemy również zaplanować wysyłkę mailingu o konkretnej godzinie. W tym celu zaznaczamy u dołu okna tworzenia maila pole wyboru : „Zaplanuj wysyłanie”, a następnie wybieramy datę i godzinę.

Ważne! Opcja jest widoczna po kliknięciu przycisku: „Pokaż więcej”


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview