Poradnik : działanie i konfiguracja funkcjonalności CallBack

Usługa CallBack

Jak włączyć usługę CallBack w systemie Firmao CRM

Przedstawiamy instrukcję włączenia usługi CallBack zintegrowanej z systemem Firmao, o której wspominaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań związanych z jego włączeniem nasz dział wsparcia służy pomocą.

 

Jak działa funkcjonalność CallBack:

W momencie umieszczenia Kodu HTML na własnej stronie odpowiadającego za CallBack pojawi się słuchawka na stronie WWW. callbackPo jej kliknięciu pojawi się następujące okno:

zamów rozmowę

Poprzez funkcjonalność oddzwaniającą potencjalny klient będzie mógł zamówić rozmowę natychmiast klikając na zielony przycisk „Zamów rozmowę” lub zamówić połączenie na później klikając na napis „Zamów połączenie na później” znajdujący się pod zielonym przyciskiem.

oddzwonimy do Ciebie

W przypadku zamówienia połączenia na później jesteśmy w stanie wybrać, kiedy ma zostać wykonane połączenie, uwzględniając dzień, godzinę, a następnie wpisując numer telefonu, na który ma zostać wykonane połączenie.

W momencie, gdy „Konsultant CallBack” jest dostępny w systemie Firmao wtedy po zamówieniu połączenia pojawi się komunikat:

Komunikat oddzwonimy w callback

Natomiast w momencie, gdy „Konsultant CallBack” jest niedostępny pojawi się komunikat:

Callback Firmao

Z poziomu systemu Firmao po odpowiedniej konfiguracji funkcjonalności, należy wybrać pracowników którzy będą odpowiedzialni za kontakt z klientami. W tym celu należy w szczegółach użytkownika zaznaczyć opcję „Konsultant CallBack”. Teraz gdy klient zostawi swój numer na stronie, telefon zadzwoni na numer losowo wybranego aktywnego konsultanta, który w danym momencie nie prowadzi rozmowy. Chcąc aby funkcja ta działała sprawnie i wygodnie polecamy skorzystać z integracji z telefonią VOIP, o której przeczytasz więcej tutaj. Dzięki tej integracji zyskasz m.in. możliwość wykonywania telefonów bezpośrednio z systemu Firmao oraz dostęp do historii połączeń.

Jak skonfigurować funkcjonalność CallBack:

Celem dodania do swojej strony WWW funkcji Call Back Firmao należy do kodu HTML tworzącego stronę główną (najczęściej index.html lub index.php) dodać następujące linie kodu:

<script src="https://system.firmao.pl:8443/js/callBackPlugin/CallBackPlugin.js" id="firmao_call_back" data-org-identifier="ID_FIRMY"></script>

Zamiast

ID_FIRMY

 należy wpisać identyfikator Państwa firmy widoczny w pasku adresowym przeglądarki (na czerwono poniżej)
firmao crm id firmy

Następnym krokiem jest aktywowanie z poziomu szczegółów wybranego użytkownika checkboxu “Konsultant CallBack” (lub „Konsultant Livechat” jeśli chcą Państwo otrzymywać wiadomości z funkcjonalności Livechat) jak poniżej:

ustawienia użytkownika

Jeżeli klient chciałby, żeby przez połączenie Callback fizycznie dzwonił jego telefon to zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia w celu takiej konfiguracji.

Ostatnim krokiem jest wybór statusu z poziomu prawego panelu bezpośrednio z konta danego użytkownika jak na poniższym zrzucie ekranu:

livechat

Lista statusów:

Dostępny – powoduje, że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny, a wiadomości z Livechat czy też CallBack nie będą dla niego widoczne.
Konsultant Livechat – powoduje, że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny oraz na Livechat, przez co wiadomości z Livechat również będą do niego przychodzić.
Konsultant CallBack – powoduje, że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny oraz będzie dla tego użytkownika widoczna grupa „CallBack”, na której pojawiają się wszystkie numery z Panelu CallBack na własnej stronie.
Konsultant Livechat i CallBack – powoduje, że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny oraz będzie konsultantem Livechat oraz CallBack.
Niewidoczny – powoduje, że użytkownik będzie widoczny na czacie jako niedostępny przez innych użytkownik, ale będzie mógł korzystać z czatu.
Niedostępny – powoduje, że użytkownik nie będzie mógł korzystać z funkcji czatu oraz Livechat.

Dodatkowe atrybuty, które umożliwiają personalizację Callback:

Każdy poniższy atrybut należy poprzedzić przedrostkiem „call-„, np. call-background-color=”#00FF00”. Ten przykładowy atrybut sprawi, że tło słuchawki zmieni kolor na zielony. Każdy atrybut należy umieścić wewnątrz tagu <script>.

background-color = kolor (kolor html)
start-hour = godzina o której zaczynamy tylko pełna (liczba, 0-23)
end-hour = godzina zakończenia (liczba, 0-23)
start-day = dzień tygodnia, dla którego zaczynamy (liczba, 1-7)
end-day = dzień, w którym kończymy (liczba, 1-7)
left = odległość od lewej krawędzi (liczba)
right = odległość od prawej krawędzi (liczba)
jak użyjemy obu to wzięta będzie pod uwagę lewa
top = odległość od górnej krawędzi (liczba)
bottom = odległość od dolnej krawędzie (liczba)
jak użyjemy obu to wzięta będzie pod uwagę bottom

4.9 / 5 na 52 ocen
Lista artykułów

Wypróbuj bezpłatnie Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.
Oprogramowanie Firmao może zostać zainstalowane również na serwerach w Państwa firmie.
Oprogramowanie Firmao może być dostosowywane do indywidualnych potrzeb firm.