Poradnik : działanie i konfiguracja funkcjonalności CallBack

Jak włączyć usługę CallBack w systemie Firmao CRM

Przedstawiamy instrukcję włączenia usługi CallBack zintegrowanej z systemem Firmao o której wspominaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań związanych z włączeniem CallBack’a nasz dział wsparcia służy pomocą.

Jak działa funkcjonalność CallBack:

W momencie umieszczenia Kodu HTML na własnej stronie odpowiadającego za CallBack pojawi się słuchawka na stronie WWW. callbackPo jej kliknięciu pojawi się następujące okno:

zamów rozmowę

Poprzez funkcjonalność CallBack potencjalny klient będzie mógł zamówić rozmowę natychmiast klikając na zielony przycisk „Zamów rozmowę” lub zamówić połączenie na później klikając na napis „Zamów połączenie na później” znajdujący się pod zielonym przyciskiem.

 

oddzwonimy do Ciebie

W przypadku zamówienia połączenia na później jesteśmy w stanie wybrać, kiedy ma zostać wykonane połączenie, uwzględniając dzień, godzinę, a następnie wpisując numer telefonu na który ma zostać wykonane połączenie.

W momencie gdy „Konsultant CallBack” jest dostępny w systemie Firmao wtedy po zamówieniu połączenia pojawi się komunikat:

Natomiast w momencie gdy „Konsultant CallBack” jest niedostępny pojawi się komunikat:

Z poziomu systemu Firmao po odpowiedniej konfiguracji na czacie Firmao w prawym panelu informacyjnym będzie widoczna Grupa „CallBack”, w której system będzie automatycznie wysyłał informacje o  nadchodzącym połączeniu, grupa/kanał CallBack widoczny jest dla wszystkich użytkowników którzy są przypisani do uprawnienia w szczegółach użytkownika „Konsultant CallBack”, powiadomienie o ewentualnym połączeniu pokazuje się użytkownikom którzy mają ustawiony status „Konsultant CallBack” lub „Konsultant Livechat i CallBack” lub generowane jest automatycznie połączenie do potencjalnego klienta po odpowiedniej konfiguracji funkcjonalności CallBack.

 

Jak skonfigurować funkcjonalność:

 

Celem dodania do swojej strony WWW funkcji Call Back Firmao należy do kodu HTML tworzącego stronę główną (najczęściej index.html lub index.php) dodać następujące linie kodu:

<script src="https://system.firmao.pl:8443/js/callBackPlugin/CallBackPlugin.js" id="firmao_call_back" data-org-identifier="ID_FIRMY"></script>
Zamiast ID_FIRMY należy wpisać identyfikator Państwa firmy widoczny w pasku adresowym przeglądarki (na czerwono poniżej)
firmao-crm-id-firmy

Następnym krokiem jest aktywowanie z poziomu szczegółów wybranego użytkownika checkboxu “Konsultant CallBack”( lub „Konsultant Livechat” jeśli chcą Państwo otrzymywać wiadomości z funkcjonalności Livechat) jak poniżej:

ustawienia użytkownika

Następnym krokiem jest konfiguracja telefonii VOIP w systemie Firmao, aktualnie system Firmao współpracuje z takimi telefoniami jak iFon oraz SuperVoip, konfigurację należy wykonać w ustawieniach firmy do których dostęp ma tylko Administrator całego systemu.

telefonia VOIP

Ostatnim krokiem jest wybór statusu z poziomu prawego panelu bezpośrednio z konta danego użytkownika jak na poniższym zrzucie ekranu:
livechat

Lista statusów:
Dostępny – powoduje że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny, a wiadomości z Livechat czy też CallBack nie będą dla niego widoczne.
Konsultant Livechat – powoduje że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny oraz na Livechat przez co wiadomości z Livechat również będą do niego przychodzić
Konsultant CallBack – powoduje że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny oraz będzie dla tego użytkownika widoczna grupa „CallBack” na której pojawiają się wszystkie numery z Panelu CallBack na własnej stronie.
Konsultant Livechat i CallBack – powoduje że użytkownik będzie widoczny na czacie przez innych użytkowników jako dostępny oraz będzie konsultantem Livechat oraz CallBack.
Niewidoczny – powoduje że użytkownik będzie widoczny na czacie jako niedostępny przez innych użytkownik, ale będzie mógł korzystać z czatu.
Niedostępny – powoduje że użytkownik nie będzie mógł korzysta z funkcji czatu oraz Livechat.

 

Dodatkowe atrybuty które umożliwiają personalizacje Livechat:
background-color = kolor (kolor html)
start-hour = godzina o której zacznymay tylko pełna (liczba, 0-23)
end-hour = godzina zakończenia (liczba, 0-23)
start-day = dzien tygodnia dla którego zaczynamy (liczba, 1-7)
end-day = dzień w którym kończymy (liczba, 1-7)
left = odległość od lewej krawędzi (liczba)
right = odległość od prawej krawędzi (liczba)
jak użyjemy obu to wzięta będzie pod uwagę lewa
top = odległość od górnej krawędzi (liczba)
bottom = odległość od dolnej krawędzie (liczba)
jak użyjemy obu to wzięta będzie pod uwagę bottom
Lista artykułów