CRM dla pośredników finansowych

Opublikowano: 08.06.20CRM
CRM dla pośredników finansowych

Oprogramowanie CRM jest powszechnie wykorzystywane przez sprzedawców towarów i usług. Jednak także firmy związane z branżą finansową mogą dzięki niemu wiele zyskać! Zastosowanie nowoczesnej technologii przez doradców, pozwoli Ci zwiększyć efektywność Twojego biznesu i poprawić komunikację z klientami. Zapoznaj się z naszym artykułem i przekonaj się, jakie są zalety wdrożenia systemu w Twoim przedsiębiorstwie!

Sprawne zarządzanie relacjami z klientem

Customer Relationship Management (CRM) to nowoczesne narzędzie informatyczne, umożliwiające wdrożenie pełnej automatyzacji procesów nie tylko w zakresie usług, ale też zarządzania relacjami z kontrahentami. Wykorzystane przez doradców finansowych pozwala na zapewnienie bardziej zindywidualizowanej oferty klientom. Oprogramowanie umożliwia stworzenie sieci kontaktów wszystkich współpracowników Twojej firmy, do której ma dostęp każdy pośrednik – musi tylko skorzystać z przeglądarki internetowej!

CRM dla branży finansowej

Jeśli zajmujesz się doradztwem na zlecenie klientów indywidualnych i biznesowych, to usystematyzowanie informacji na ich temat może okazać się bardzo przydatne. Dzięki CRM będziesz mógł stworzyć rozbudowaną bazę, w której znajdą się adnotacje o obecnych oraz potencjalnych odbiorcach usług finansowych. Mając dostęp do takich danych, znacznie łatwiej dostosujesz nową ofertę do potrzeb konkretnej osoby czy instytucji. Bezpośrednio przełoży się to nie tylko na zysk, ale też zadowolenie kontrahentów z usług Twoich pośredników.

Niezbędne narzędzie pracy doradców finansowych

Pracownicy branży finansowej będą wykonywać swoje działania efektywniej, dzięki oprogramowaniu CRM. Częścią pracy doradców jest pozyskiwanie nowych klientów, w końcu ich pensja w dużej mierze zależy od prowizji. Konfigurując bazę kontrahentów, możesz umieścić w niej informacje na temat preferowanego sposobu komunikacji. Dzięki temu pośrednik będzie wiedzieć, czy dany klient woli rozmowy telefoniczne, czy wiadomości e-mail. Wybierając pożądaną formę kontaktu, uniknie zdenerwowania kontrahenta, co ułatwi sprzedaż usług.

Działając w branży finansowej, musisz nieustannie dbać o pozytywne relacje z klientem. Zarówno Twoja firma, jak i pośrednicy poprawią swoją efektywność dzięki oprogramowaniu CRM. To innowacyjne narzędzie informatyczne przyczyni się też do zwiększenia zysków, dostosowując ofertę indywidualnie do każdego kontrahenta. Jeśli chcesz usprawnić swoją pracę, skontaktuj się z Firmao. Przygotujemy optymalne rozwiązanie specjalnie dla Twojego biznesu.

Author Avatar Łukasz Magierowicz

Key Account Manager. Wspiera klientów w procesie wdrożenia i konfiguracji systemu Firmao. Posiada rozległą wiedzę na temat systemów CRM. Współpracuje z klientami, aby zrozumieć ich potrzeby i pomóc w dostosowaniu system do ich specyficznych wymagań.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao