Foldery IMAP - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Foldery IMAP

Ważne! Jeśli chcemy, aby wszystkie maile ze skrzynki pocztowej, którą dodaliśmy, były widoczne zarówno w systemie Firmao jak i na naszej skrzynce (wysłane, odebrane oraz kopie robocze), musimy dodać foldery IMAP. W innym przypadku istnieje możliwość, że będą niewidoczne w systemie lub skrzynce.


Czym są foldery IMAP?

Foldery IMAP (Internet Message Access Protocol) to struktura organizacji wiadomości e-mail na serwerze poczty elektronicznej. IMAP jest protokołem, który umożliwia zdalny dostęp do skrzynek pocztowych na serwerach, pozwalając na przeglądanie, pobieranie i zarządzanie wiadomościami bez konieczności pobierania ich na lokalny komputer. W systemie Firmao CRM możliwe jest importowanie struktury folderów IMAP zdefiniowanych na serwerze pocztowym.


Jak dodać folder IMAP do systemu Firmao CRM?

Aby dodać Folder IMAP, klikamy w “strzałkę” obok nazwy modułu “Wiadomości email”, a następnie z listy rozwijanej wybieramy “Konta”.

Następnie z widoku listy kont klikamy w nazwę tego, do którego chcemy dostosować foldery IMAP.

Kolejno klikamy w zakładkę „Folder IMAP” w menu widoku szczegółów naszego konta email, a następnie klikamy w ikonę Dodaj folder i wypełniamy potrzebne pola:

  • nazwę folderu – wybieramy ją z rozwijanej listy. Są to nazwy folderów, które domyślnie znajdują się na naszej skrzynce pocztowej, np. [GMAIL] Kosz, [GMAIL] Wysłane,
  • rodzaj folderu –  odebrane, wysłane lub kopie robocze.

Ważne! Jeśli dodajemy folder IMAP musimy oddzielnie dodać foldery odebrane, wysłane oraz kopie robocze.

W celu zapisania folderu klikamy zielony przycisk “Utwórz” w prawym dolnym rogu okna.

Po dodaniu nowego folderu IMAP, mamy możliwość pobrania emaili. W tym celu klikamy przycisk “Pobierz emaile”, znajdujący się w prawym górnym rogu okna. Możemy także wybrać zakres daty, od której chcemy pobrać dane maile. Aby to zrobić, najpierw wybieramy, od jakiej daty mamy pobrać wiadomości email w polu “Pobieraj tylko wiadomości otrzymane po dniu”, a następnie klikamy “Pobierz emaile”.

Ważne! Domyślnie kolumna „Foldery IMAP” jest ukryta, aby ją dodać, musimy dostosować widok zakładek.

Ważne! Po udanej konfiguracji folderów IMAP mamy możliwość przy ich użyciu filtrować wiadomości email.


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview