Wysyłka wiadomości SMS z Firmao

Opublikowano: 06.05.20CRM
Wysyłka wiadomości SMS z Firmao

Wysyłka wiadomości SMS jest dobrym sposobem na marketing dla firm każdej wielkości. Oprogramowanie Firmao posiada integrację z usługą SMS, która umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowej z poziomu systemu. Za pomocą wiadomości SMS masz bezpośredni kontakt ze swoimi klientami. Dzięki tej usłudze możesz również pozyskiwać nowych klientów. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz informacje od czego zacząć i jak wykorzystać tego typu usługi.

Naszymi partnerami są:

SMSAPI
SerwerSMS

Integracja z platformą masowej wysyłki wiadomości nie tylko zaoszczędzi nam czas, ale i otworzy przed nami nowe możliwości marketingowe. Można ją wykorzystać między innymi do wysyłania przypomnień o zaległej fakturze, zaplanowanym spotkaniu czy nieobecności w biurze. Wysyłka wiadomości może być wykorzystana również do powiadomień zakupowych, wiadomości powitalnych, kodów rabatowych i wielu innych. Wystarczy, że odnajdziemy prawidłowość w postępowaniu klientów lub pracowników, daną czynność może zastąpić automatyczną wysyłką wiadomości.

Jak działa wysyłka wiadomości?

Sposób działania wysyłki wiadomości najlepiej wyjaśnić na przykładzie integracji z systemem CRM. Jeśli pracownik ustawi w systemie CRM datę następnego spotkania z danym klientem, system Firmao, po uprzedniej konfiguracji, automatycznie wyśle przypomnienie o spotkaniu do danego klienta. Dokładnie na tej samej zasadzie będzie działa każda wysyłka wiadomości. 

Jak to przełożyć na działania marketingowe?

Po za tym, że SMS z przypomnieniem o zbliżającej się dacie spotkania wygląda profesjonalnie w oczach klienta, wysyłka wiadomości może zostać wykorzystana w celach marketingowych. By zachęcić klientów do ponownego skorzystania z usług firmy lub zrobienia zakupów sklepie internetowym, można wysłać wiadomość np. z kodem rabatowym. Takie działania wpłyną pozytywnie nie tylko na zyski firmy, ale na rozpoznawalność i przywiązanie klientów do marki. Więcej na ten temat można znaleźć TUTAJ

Co należy zrobić?

W celu rozpoczęcia automatycznej wysyłki wiadomości SMS z oprogramowania Firmao, należy przeprowadzić konfigurację. Po poprawnie przeprowadzonej konfiguracji, w menu znajdującym się po lewej strony systemu, pojawi się zakładka Wiadomości SMS. Z tej zakładki będziemy mogli przejść do tworzenia wiadomości, sprawdzić listę wysłanych oraz otrzymanych  itp. Przechodząc do zakładki „Szablony” będziemy mogli stworzyć nowy szablon wiadomości SMS oraz przeglądać wcześniej utworzone szablony.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w przeprowadzeniu konfiguracji, skontaktuj się z nami:
telefonicznie (8:00 – 17:00) : 22 300 1111
mailowo: kontakt@firmao.pl

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Powiązane artykuły

Wypróbuj bezpłatnie Firmao