Międzynarodowy Dzień Kawy 2022 – CRM dla palarni kawy

Opublikowano: 29.09.22CRM
CRM dla palarni kawy

29 września to Międzynarodowy Dzień Kawy w 20 krajach, m.in. w USA, Anglii, Szwecji, Norwegii. Dwa dni później, 1-ego października, obchodzimy Światowy Dzień Kawy.

Międzynarodowy Dzień Kawy został ustanowiony 5 lat temu. Kawa pochodzi z Etiopii, w Europie pojawiła się około XVI wieku. Jest jedną z najpopularniejszych używek na świecie i głównym źródłem kofeiny. Uzyskiwana jest z palonych pestek wiecznie zielonych krzewów kawowców w strefie międzyzwrotnikowej, tworzy cudownie aromatyczny napój o wyjątkowych właściwościach.

Kawa obniża stres, poprawia krążenie krwi i dodatkowo zmniejsza ryzyko cukrzycy. Dziś bez kawy trudno już wyobrazić sobie codzienne życie. Stawia nas na nogi o poranku, dodaje energii po wyczerpującym dniu w pracy oraz towarzyszy nam w chwilach relaksu. Kawa jest z nami na każdym kroku, dlatego warto ją docenić, zwłaszcza teraz, w dzień jej święta. 

CRM dla palarni kawy

CRM Firmao jest dedykowany dla firm palących kawę. Firma Coffee&Sons, która wdrożyła system CRM Firmao usprawniła procesy zachodzące w firmie, dzięki czemu kontrahenci jak i zamówienia są w jednym miejscu, a właściciele mogą skupić się na profesjonalnym paleniu kawy.

Funkcjonalności, które są kluczowe to:

 • kontrahenci w jednym miejscu;
 • planowane czasy pracy;
 • zadania i projekty;
 • możliwość udostępniania kalendarza innym użytkownikom;
 • powiadomienia o mailach, połączniach, sms;
 • zamówienia powodują zmiany rezerwacji;
 • wielomagazynowość;
 • kosztorysowanie projektów;
 • automatyczne wyliczanie rabatów, cen jednostkowych;
 • możliwość śledzenia procesu sprzedaży.

CRM dla palarni kawy, po co?

W firmie specjalizującej się w paleniu kawy, kawa musi być zamówiona z odpowiedniego miejsca. W systemie CRM możemy do produktu dopisać jej producenta i automatycznie wygenerować zamówienie od dostawcy.

W szczegółach takiego kontrahenta wyświetlają się informacje dotyczące danej firmy, z którą współpracujemy: m. in. strona internetowa, adres e-mail, numer kontaktowy i osoby kontaktowe. Kontrahentów łatwo można podzielić na producentów, partnerów, podwykonawców, jak i klientów, przez co kontakt mailowy z nimi jest bardzo prosty.

Kawa dostarczana jest wcześniej zamówionym przez system transportem, dzięki integracji Firmao z firmami kurierskimi.

Właściciel musi zapłacić za dostawę, wystawić fakturę odbiorcy (z dostosowanego szablonu) oraz dopilnować płatności. Opłacenie zamówienia może być zrealizowane automatycznie, dzięki integracji systemu z płatnościami online. SMSapi/SerwerSMS automatyczne przypomina o ewentualnych niezapłaconych fakturach.

Następnie realizowana jest dostawa kawy (zwiększa ona stan magazynowy), którą musi rozpakować odpowiednia osoba mająca w systemie dodane zadanie. Tego typu zadania generują planowane czasy pracy, które później zostają zastąpione faktycznymi czasami pracy. Produkty oraz partie można podpiąć do danego zadania.

W Firmao łatwo można skorzystać z funkcji OCR, system zaczytuje plik z fakturą i wprowadza ją na magazyn.

Firma specjalizująca się w paleniu kawy używa pieca do kawy, który wprowadzony jako sprzęt do Firmao pozwala rezerwować jego użycie dla poszczególnych pracowników, projektów i zadań. Tworzone są dzięki temu grafiki pracy nie tylko pracowników, ale i sprzętu używanego w procesie palenia kawy. W systemie również można włączyć opcję kolizji sprzętu, dzięki czemu w danym czasie tylko określona osoba może korzystać ze sprzętu.

W Firmao jest opcja pozwalająca na automatyczną kompletacje produktu ze składników- ziarna kawy + opakowanie, powoduje to automatyczną aktualizację dokumentu magazynowego.

Callpage i Livechat na stronie użytkownika zapewniają nowych odbiorców, którzy automatycznie są dodawani do systemu. W systemie jest również opcja pisania tzw. cold mailingu.

W Firmao wystawiana jest także oferta dla klientów, wygląd oferty zostaje dostosowany do potrzeb danej firmy. Po zaakceptowaniu oferty wystawiane jest konkretne zamówienie, które jest wysyłane do klienta mailowo (tworzona jest automatycznie faktura).

Kawa musi zostać zapakowana (sprzedaż zmniejsza stan magazynowy) i wysłana do odbiorców. Firma kurierska współpracująca z daną firmą korzystającą z systemu Firmao dostaje maila o zamówieniu do zrealizowania.

Po zrealizowaniu wysyłki, klienci mogą cieszyć się idealnie przygotowanym zamówieniem i oczekiwać na newslettery, informujące o nowych kawach.

System sprawia, że zarządzanie firmą staje się przyjemnością i można skupić się na piciu kawy 🙂

10 zdrowotnych właściwości kawy

 1. Kawa obniża stres

Od dawna wiadomo, ze kawa ma działanie terapeutyczne. Już sam jej zapach działa na nas odprężająco. Kto nie lubi porannego zapachu parzonej kawy czy aromatu dopiero co zmielonych ziaren, który później jeszcze długo utrzymuje się w kuchni. Zdecydowanie, dobroczynne substancje zawarte w tym czarnym napoju stymulują nasz mózg i niwelują stres.

 1. Zmniejsza ryzyko depresji

Kofeina blokuje w mózgu receptory, które wychwytują informacje o zmęczeniu organizmu, przez co mamy więcej energii i częściej pojawia się na naszej twarzy uśmiech. Ponadto, dwie filiżanki kawy pite codziennie są w stanie uchronić nas przed depresją, która stała się chorobą cywilizacyjną XXI wieku.

 1. Poprawia krążenie krwi

Dowiedziono, że kawa poprawia krążenie krwi. Wpływa pozytywnie na pracę serca i naczyń krwionośnych. Picie kawy zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych o prawie 30%. Dzięki temu prawidłowo dotlenione komórki są bardziej wydolne, a to poprawia ogólną kondycję naszego organizmu.

 1. Kawa pomaga w odchudzaniu

Kawa ma niezwykle pozytywny wpływ na przemianę materii – usprawnia perystaltykę jelit i może wspomagać odchudzanie (mała czarna). Czy kawa sama w sobie odchudza? Na pewno w tym pomaga. Sprawia, że kalorie, które są dostarczane organizmowi przez pożywienie zamieniane są na ciepło, zamiast na tkankę tłuszczową.

 1. Chroni przed nowotworami

Kawę warto docenić, ponieważ zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Dzieje się tak ze względu na zawartość antyoksydantów, ale również jej wpływ na sposób rozkładu cukrów i regulację hormonów płciowych. Jest w stanie uchronić przed agresywnym nowotworem macicy, a także prostaty.

 1. Kawa zawiera antyoksydanty

Czy wiesz, że filiżanka czarnej, prawdziwej kawy ma więcej przeciwutleniaczy niż szklanka świeżego soku z pomarańczy czy grejpfruta? Właśnie tak! Antyoksydanty spowalniają proces starzenia się organizmu poprzez powstrzymywanie procesu utleniania w komórkach naszego ciała. Dodatkowo ziarna kawowca wykorzystuje się do tworzenia kremów, balsamów, maseczek oraz peelingów. Napar kawowy działa na skórę odmładzająco i ujędrniająco. Kawowe peelingi wykorzystywane są do walki z cellulitem, a płukanki do włosów służą ich wzmocnieniu.

 1. Chroni przed promieniami UV

Kawa nie zastąpi tutaj kremu z filtrem, ale warto wypić mocną, małą czarną przed wyjściem na plażę. Substancje zawarte w kawie chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Polifenole, które znajdują się w ziarnach kawy pozytywnie wpływają na wygląd naszej cery niwelując wypryski i poprawiając koloryt skóry.

 1. Hamuje rozwój próchnicy

Jeszcze niedawno przestrzegano przed szkodliwym wpływem czarnej kawy na zęby, a dzisiaj docenia się jej działanie powstrzymujące próchnicę. Niektóre gatunki kaw (robusta), pite w rozsądnych ilościach, są w stanie uchronić nasz przed próchnicą zębów. Cenne są też jej właściwości antybakteryjnie.

 1. Kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy

Badania wykonane w 2009 roku wykazały, że kawa zmniejsza zachorowanie na cukrzyce o 7%. To dużo jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na cukrzycę choruje ponad 300 milionów ludzi na całym świecie. Profilaktyka w tej kwestii jest niezbędna, ponieważ cukrzyca to choroba cywilizacyjna, która może dotknąć każdego. Wystarczy zaledwie filiżanka kawy dziennie, by zmniejszyć ryzyko zachorowania.

 1. Chroni przed chorobą Parkinsona

Jak dotąd nie wynaleziono skutecznego lekarstwa na chorobę Parkinsona, a jak wiadomo jest to przypadłość neurologiczna znacznie obniżająca jakość życia. Teraz dzięki kawie można skutecznie, nawet o 60% obniżyć ryzyko zachorowania na nią. Klucz do sukcesu to jeden z głównych składników kawy – kofeina, która przyjmowana regularnie chroni przed Parkinsonem.

Jaki związek ma kawa z pracownikami Firmao?

W naszym biurze mamy dostęp do wielu rodzajów kawy, można ją przygotować na wiele różnych sposobów, dzięki ekspresowi, który mieli kawę i wydobywa z niej to, co najlepsze. Mała czara jest uwielbiana przez zespół programistów, który pracuje nad rozbudowywaniem funkcjonalności naszego systemu CRM. W zespole marketingu jednak są osoby, które preferują kawę rozpuszczalną i także nie wyobrażają sobie dnia bez kawy.

Firmao dba o swoich pracowników oraz klientów odwiedzających nasze biuro. W dzień taki jak dzisiaj na pewno wszyscy wspólnie będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Kawy, wykorzystując jej najlepsze właściwości.

Author Avatar Rafał Namieciński

Chief Executive Officer. Wyznacza kierunek rozwoju Firmao. Pod jego kierownictwem Firmao CRM stało się jednym z wiodących systemów CRM w Polsce. Na blogu dzieli się przemyśleniami na temat najnowszych trendów w branży CRM, oferuje wskazówki dotyczące wdrażania i wykorzystania systemów CRM.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao