Integracja CRM z platformą kurierską

Opublikowano: 08.03.18CRM
Przesyłki kurierskie - Integracja z platformami kurierskimi

Na rynku usług kurierskich mamy możliwość wybierania spośród wielu różnych ofert firm. Zapewne chcesz, aby Twoje przesyłki dotarły jak najszybciej i bez problemów do punktu docelowego. Jak łatwo i szybko wybrać firmę, która będzie dla nas najkorzystniejsza?

Dzięki integracji systemu Firmao z platformami usług kurierskich takimi jak Furgonetka.pl i Globkurier.pl jest to naprawdę proste.

Prowadzisz sklep internetowy? Codziennie poświęcasz dużo czasu na szukanie najtańszych opcji przesyłek? Zobacz jak możesz zaoszczędzić czas wysyłając przesyłki przy pomocy oprogramowania ERP Firmao. Po integracji z jedną z wcześniej wymienionych platform w lewym menu pojawi się dodatkowa sekcja Przesyłki. W tym miejscu będziesz mógł nie tylko dodawać nowe przesyłki, ale także będziesz miał podgląd do listy już zrealizowanych wysyłek. Przesyłki możesz także dodawać bezpośrednio z widoku transakcji, dzięki czemu od razu będziesz wiedział czego dokładnie dotyczyła przesyłka.

Dlaczego wysyłanie przesyłek z systemem Firmao jest takie proste?

Wybór kuriera

W pierwszej zakładce wybierasz najlepszego dla Ciebie kuriera. Po wpisaniu danych dotyczących przesyłki (waga, ilość, wymiary, zawartość przesyłki) system przelicza i wyszukuje oferty kurierów. W postaci listy rozwijanej wyświetlą Ci się dostępne oferty firm kurierskich. Którą wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Czy najważniejsza dla Ciebie będzie cena, czas, a może zaufanie do danej firmy? W tej zakładce możesz również dopisać transakcję, jakiej dotyczy tworzona przesyłka. Po jej dopisaniu, dostęp do informacji dotyczących przesyłki będziesz miał również z widoku danej transakcji.

Program magazynowy:Tworzenie nadania przesyłki - wybór kuriera

Dane nadawcy

Kolejne wymagane dane w przesyłce kurierskiej dotyczą nadawcy. Gdybyś nie korzystał z systemu Firmao za każdym razem, gdy robisz nową przesyłkę musiałbyś wypełniać te pola zawsze od nowa. Jednak w systemie Firmao jest to znacznie prostsze. Po prostu nie musisz nic wypełniać – system sam zrobi to za Ciebie poprzez automatyczne uzupełnienie danymi, które masz wprowadzone w systemie.
Oprogramowanie magazynowe :Tworzenie nadania przesyłki- dane nadawcy

Dane odbiorcy

Dodając przesyłkę z poziomu systemu masz możliwość automatycznego uzupełniania danych kontrahenta. Wybierasz tylko swojego klienta, a jego dane są automatycznie zaciągane przez system. Nie musisz ręcznie wpisywać adresu, telefonu, e-maila tylko system robi to za Ciebie. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów i literówek, a więc zwiększasz prawdopodobieństwo, że Twoja przesyłka dotrze do celu bez problemów.

Program magazynowy: Tworzenie nadania przesyłki - dane odbiorcy

Pozostałe

W ostatniej zakładce masz możliwość zaproponowania daty i godziny nadania, jednak ta opcja nie jest dostępna u wszystkich firm kurierskich. Tutaj także znajduje się miejsce, abyś wpisał szacowaną wartość jaką ma zawartość paczki.

Oprogramowanie magazynowe: płatność za przesyłkę

Po utworzeniu nowej przesyłki zostanie ona przypisana do listy wszystkich już utworzonych pozycji. Dzięki temu wszystkie wysłane pozycje będą znajdowały się w jednym miejscu. Oprogramowanie ERP umożliwia z widoku listy przesyłek tworzenie raportów.

I to koniec tworzenia nowej przesyłki. Czy z systemem Firmao CRM nie jest to naprawdę proste i szybkie?

Zobacz także: Jak przeprowadzić integrację z usługami kurierskimi?

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao