Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2021

Opublikowano: 01.10.21Biznes
Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM – European Cybersecurity Month). Inicjatywa jest organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) oraz Komisję Europejską. W Polsce już po raz dziewiąty koordynatorem kampanii jest Państwowy Instytut Badawczy NASK (NASK-PIB). Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej Bezpiecznemu Miesiącowi.

Od pierwszego wydarzenia w 2012 r. kampania realizuje kluczowe priorytety, gromadząc inicjatywy z całej Europy pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność”, aby zjednoczyć się przeciwko cyberzagrożeniom.

Hasło Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa 2021

Celem Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu – w domu, pracy, szkole. Zawsze i wszędzie. Hasło edycji 2021 to „Zastanów się, zanim klikniesz” w Social Mediach przez cały miesiąc można śledzić popularne hasztagi #MiesiacCyberbezpieczenstwa #ZastanowSieZanimKlikniesz i #CyberSecMonth #ThinkB4Uclick.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy szczególną uwagę zwracają na sposoby zabezpieczania sprzętów, z których korzystamy, ochronę swoich danych i prywatności w sieci (skierowane zwłaszcza do osób starszych), tworzenie silnych i bezpiecznych haseł oraz jak się chronić przed utratą danych i pieniędzy, a także co zrobić, gdy zostaliśmy ofiarą przestępstwa internetowego.

Są to ogromnie ważne tematy. W obecnych czasach ludzie są przyzwyczajeni do e-zakupów, podawania haseł w celach autoryzacji i do logowania się profilem zaufanym w sieci. Jednak niektóre strony są tworzone tylko w celu wyciągnięcia danych wrażliwych i warto mieć świadomość, jak się przed tym uchronić.

Jakie środki bezpieczeństwa podejmuje Firmao w celu zabezpieczenia danych swoich klientów?

Dane w naszym systemie Firmao przechowywane są w najnowocześniejszej serwerowni świata firmy Amazon Web Services (AWS). Data Center AWS posiadają, jako jedni z nielicznych na świecie, certyfikat bezpieczeństwa danych ISO 27001. Serwery AWS są zawsze wyposażone w zdublowane dyski twarde i zasilacze. Każdej nocy wykonywana jest automatyczna kopia wszystkich danych na dodatkowych serwerach.

W przypadku ewentualnej awarii mamy również zapasowy adres, więc zawsze jest dostęp do swoich danych.

Przesył danych zawsze jest szyfrowany, dzięki czemu Państwa dane przesyłane przez sieć są całkowicie bezpieczne. Hasła dostępu są zawsze kodowane bezpiecznym szyfrem jednostronnym, dzięki czemu nikt, włącznie z administratorami systemu, nie jest w stanie ich odczytać.

Amazon Web Services: Risk and ComplianceOverview of Security Processes.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao