Zmiana rodzaju posiadanej licencji lub wykupienie licencji dla nowego użytkownika - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Zmiana rodzaju posiadanej licencji lub wykupienie licencji dla nowego użytkownika

W celu zmiany rodzaju posiadanej licencji lub zakupu nowej licencji klikamy w awatar, a następnie przechodzimy do zakładki: „Licencje i płatności”.

Następnie klikamy zielony przycisk „Wykup licencję dla nowych użytkowników lub zmień rodzaj licencji„:

Okno wyboru licencji nieco będzie się różniło od tego, gdy wykupujemy licencję na nowy okres rozliczeniowy. W tym oknie nie będziemy mieć wyboru ustalenia okresu ważności naszej licencji – dodatkowa bądź zmieniona licencja będzie posiadać tę samą ważność, co dotychczas zakupione.

Ważne! Gdy wykupujemy wyższą licencję, obowiązuje dopłata do końca okresu rozliczeniowego. Jeżeli będziemy chcieli powrócić na niższą licencję, możemy to zrobić, jednak nie otrzymamy zwrotu dopłaty.

Ilość licencji oraz dodatkowych funkcjonalności możemy zmieniać za pomocą strzałek:

W celu dokonania płatności za dodatkowe/zmienione licencje bądź dodatkowe funkcjonalności musimy zaakceptować regulamin, klikając pole wyboru „Akceptuję regulamin zakupów„, a następnie klikając zielony przycisk „Dalej” w prawym dolnym rogu.


Płatności za licencje

W kolejnym etapie mamy możliwość zdefiniowania:

  • danych do faktury (nie muszą to być te same dane, które wpisane są jako dane firmy w systemie), 
  • sposobu oraz danych do płatności

Po prawidłowym uzupełnieniu danych do faktury oraz po wybraniu sposobu płatności klikamy zielony przycisk „OK” w prawym dolnym rogu okna.


Aby podłączyć kartę płatniczą, musimy wybrać: „Karta płatnicza (subskrypcja)”.

Wyświetlą nam się pola, w których należy wpisać:

  • Imię i nazwisko znajdujące się na frontalnej części karty płatniczej.
  • Numer karty płatniczej.
  • 3-cyfrowy kod CVV znajdujący się na odwrocie.
  • Datę ważności karty.

Dodatkowo należy zaznaczyć pole znajdujący się pod polem „Data ważności” zezwalającej na obciążenie karty oraz cykliczne odnawianie płatności z zakończeniem ważności licencji.

Po uzupełnieniu wszystkich danych, zatwierdzeniu regulaminu, oraz użyciu zielonego przycisku płatność zostanie automatycznie pobrana z naszej karty.


Po wybraniu metody płatności „Pro forma (przelew bankowy)”, na skrzynkę mailową powiązaną z kontem zostanie wygenerowana i wysłana automatycznie, wiadomość e-mail z fakturą pro forma do opłacenia. Na otrzymanym dokumencie będzie dostępny przycisk: „Kliknij i zapłać przez Przelewy24”.

Po kliknięciu w dany przycisk zostaniemy przekierowaniu do okna, gdzie możemy zmienić adres e-mail, na jaki zostanie wysłane potwierdzenie płatności.

Po potwierdzeniu zostaniemy przekierowani do okna płatności online.

Ważne! Płatności online są bezprowizyjne.Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview