Integracja z Przelewy24 - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Integracja z Przelewy24

W każdej licencji Firmao dostępna jest integracja naszego systemu z Przelewy24. Umożliwia ona wystawianie faktur w systemie, na których dostępny jest przycisk przekierowujący do platformy płatniczej. W ten sposób jako użytkownicy Firmao możemy wystawiać faktury z zielonym przyciskiem “Kliknij i zapłać przez Przelewy24”.

Ważne! Jeżeli jesteśmy firmą zagraniczną lub fundacją, musimy skontaktować się z działem wsparcia Firmao poprzez maila: kontakt@firmao.pl.


Krok 1. Założenie konta na stronie Przelewy24

Ważne! Nie ma możliwości podpięcia do Firmao konta już istniejącego na stronie Przelewy24. Każdorazowo potrzebna jest nowa rejestracja.

Aby założyć konto na portalu Przelewy24, klikamy w awatar, a następnie w “Ustawienia firmy“:

Kolejno klikamy w zakładkę “Integracje“, która znajduje się na liście po lewej stronie okna. Następnie z górnego menu zakładek wybieramy “Przelewy24” i klikamy zielony przycisk “Załóż konto na Przelewy24”.

Link otworzy się w następnej karcie przeglądarki. Zostaniemy przeniesieni na stronę Przelewy24, w której uzupełniamy wszystkie dane w formularzu, by móc utworzyć konto.


Krok 2. Konfiguracja konta i rozpoczęcie procesu integracji

Po założeniu konta w systemie Przelewy24 otrzymujemy indywidualny numer klienta, czyli ID – 6-cyfrowy kod, który następnie musimy przesłać mailowo do działu wsparcia Firmao – kontakt@firmao.pl. Po stronie pracowników tego działu jest dalsze skontaktowanie się z osobami odpowiedzialnymi za konfigurację konta w Przelewy24.

Dalszy kontakt mamy tylko ze stroną Przelewy24.

Kolejno pracownicy platformy przelewowej będą się z nami kontaktować. Otrzymamy aneks do umowy na ustalone warunki, które wyglądają następująco:

 • prowizja w wysokości 2 PLN za każdą rozpoczętą transakcję/fakturę w wysokości min. 1000 zł;
 • maksymalna kwota jednorazowego przelewu wynosi 55 000 PLN.

Następnie musimy wydrukować w dwóch kopiach przesłany do nas mailowo aneks i podpisać oba egzemplarze. Jeden z nich skanujemy i odsyłamy mailem do Przelewy24. Drugi natomiast wysyłamy w wersji papierowej na adres siedziby Przelewy24, zgodnie z dyspozycją pracy działu biznesowego.

W tym momencie dział biznesowy Przelewy24 rozpoczyna weryfikację naszej firmy pod kątem przesłanych dokumentów. Spis dokumentów jest zależny od formy działalności. Ostatni krokiem jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego w celu zdefiniowania rachunków do wypłat środków.

Ważne! Cały proces konfiguracji konta może potrwać od 1 do 3 tygodni.

Po spełnieniu wszystkich powyższych wymagań Przelewy24 przesyłają informację o aktywacji konta po swojej stronie, a następnie po stronie Firmao zostaje włączone pole do dalszej konfiguracji integracji, którą musimy sami uzupełnić.

W tym celu ponownie przechodzimy do “Ustawień firmy“, następnie do “Integracji“ i z zakładek wybieramy “Przelewy24“. W oknie pojawią nam się nowe pola do uzupełnienia:

Pola do uzupełnienia to:

 • login – identyfikator konta służący do logowania w serwisie Przelewy24,
 • klucz crc – jest to klucz crc z zakładki Moje dane w serwisie Przelewy24,
 • klucz do raportów – klucz do raportów z zakładki Moje dane w serwisie Przelewy24.

Po udanej integracji i skonfigurowaniu konta, uzyskamy dostęp do następujących funkcji:

 • integracja włączona – danym polem możemy ustalać czy integracja ma pozostać włączona, czy wyłączona,
 • włącz konwersje faktur PROFORMA – popotwierdzeniu opłacenia faktury w serwisie Przelewy24 faktury PROFORMA będą automatycznie konwertowane do faktury VAT,
 • ukryj numer konta bankowego – gdy zaznaczymy to pole, zwiększymy prawdopodobieństwo pokazania się przycisku płatności na fakturze,
 • włącz wysyłanie faktur przy konwersji – by to pole było aktywne, musimy włączyć pole „włącz konwersje faktur PROFORMA”. Włączenie obu pól spowoduje wysyłanie faktur VAT do firmy.

Istnieją warunki, które każda transakcja musi spełnić, by móc opłacić ją poprzez integrację z Przelewy24:

 • musi to być transakcja sprzedażowa 
 • typ wystawianej faktury to zwykła faktura bądź faktura pro forma
 • transakcja musi być niezapłacona
 • wystawiona kwota musi być wyrażona w PLN
 • do transakcji musi być przypisana firma 
 • kwota brutto powinna być większa niż 0 PLN oraz mniejsza lub równa 55 000 PLN

Na każdej wygenerowanej w systemie Firmao fakturze pro forma i fakturze vat pojawi się zielony przycisk “Zapłać przez Przelewy24”.


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview