Kompletacja (produkcja) produktu - System CRM i oprogramowanie WMS Firmao

Kompletacja (produkcja) produktu

Kompletacja (produkcja) produktu w systemie Firmao CRM to proces, który polega na utworzeniu produktu nadrzędnego z przypisanymi do niego składnikami. Po utworzeniu dokumentu magazynowego o typie „Przychód Wewnętrzny” (PW) z produktem zawierającym składniki, automatycznie zostaje utworzony drugi dokument magazynowy o typie „Rozchód Wewnętrzny” (RW), który kompletuje produkty z pierwszego dokumentu.


Wskazówka: W pierwszej kolejności definiujemy składniki w produkcie, który chcemy wyprodukować. O tworzeniu składników przeczytamy w instrukcji „Składniki produktu”.


Utworzenie dokumentu magazynowego o typie Przychód wewnętrzny

Po zdefiniowaniu składników dla danego produktu dodajemy nowy dokument magazynowy „Przychód wewnętrzny”. Więcej na temat dodawania dokumentów przeczytamy w instrukcji „Dokumenty magazynowe”.

Przejdziemy zatem do okna tworzenia. W lewym górnym rogu wybieramy typ dokumentu „Przychód wewnętrzny”. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych pól klikamy niebieski przycisk „Utwórz” w prawym dolnym rogu okna.

Po utworzeniu dokumentu magazynowego ze skompletowanym produktem ilość składników potrzebnych do wytworzenia produktu zostanie automatycznie zredukowana (automatycznie zostanie utworzony dokument: „Rozchód wewnętrzny” dla składników).


Utworzenie raportu produkcyjnego

Po utworzeniu „Przychodu wewnętrznego” mamy możliwość wygenerowania do niego raportu kompletacji. W tym celu przechodzimy do modułu „Dokumenty magazynowe” i zaznaczamy pole wyboru przy odpowiednim przychodzie wewnętrznym. Następnie klikamy ikonę raportu.

Jeżeli nie widzimy ikony raportu, w instrukcji „Generowanie raportów” przeczytamy krok po kroku o tym, jak nadać uprawnienia do ich widoczności.


W podglądzie raportu możemy zmienić szablon. W tym celu klikamy na pole typów raportów i wybieramy „Raport produkcyjny”.


Wygenerowany raport możemy pobrać na dysk lokalny swojego urządzenia za pomocą przycisków PDF oraz Opcje eksportu, a także możemy go od razu wysłać mailem, korzystając z przycisku „Wyślij”.


Więcej szczegółowych informacji na temat generowania raportów oraz tworzenia szablonów indywidualnych znajdziemy w instrukcji „Generowanie raportów”.

O tym piszemy w artykule:

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview