Ewidencjonowanie czasu pracy przy pomocy zadań - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Ewidencjonowanie czasu pracy przy pomocy zadań

W systemie Firmao mamy możliwość ewidencjonowania faktycznego czasu pracy spędzonego na wykonywaniu danego zadania. W celu uruchomienia tej funkcjonalności należy włączyć odpowiednie ustawienia, możemy tego dokonać, klikając w awatar, a następnie w „Ustawienia firmy”.

Następnie w widoku zakładki Moduły zaznaczamy pole wyboru „Czasy pracy” oraz „Aktualne zadanie”. W celu zapisania zmian klikamy zielony przycisk “OK” w prawym dolnym rogu.


W jaki sposób rozpocząć wykonywanie zadania?

Po włączeniu modułu czasów pracy uzyskamy dostęp do rozpoczynania aktualnie wykonywanego zadania. Gdy ustawimy dane zadanie jako aktualnie wykonywane, zapisywana będzie ewidencja czasów pracy danego użytkownika.

„Wybierz aktualne zadanie”

Jednym z widoków, z którego możemy rozpocząć wykonywanie zadania, jest pole po lewej stronie awatara: „Wybierz aktualne zadanie„.

Po kliknięciu rozwinie się lista z zadaniami, które możemy ustawić jako aktualnie wykonywane. Są to zadania, które mają status z grupy statusów „Otwartych„. Po kliknięciu zadania ustawi się ono jako aktualnie wykonywane. Następnie możemy zaznaczyć zadanie jako „Spauzowane” lub „Zakończone” – zadanie zmieni się na odpowiedni status.


Ustawienie wykonywanego zadania z jego widoku szczegółów

Innym widokiem, aby ustawić aktualne czasy pracy, jest rozpoczęcie ich z widoku szczegółów danego zadania. Aby to zrobić, przechodzimy do modułu „Zadania” znajdującego się w menu górnym, a następnie klikamy na nazwę tego zadania, które chcemy rozpocząć.

Gdy znajdujemy się w widoku szczegółów danego zadania, możemy rozpocząć jego wykonywanie, klikając przycisk „Rozpocznij” w prawym górnym rogu okna, tuż pod menu głównym.

Korzystając z tego samego przycisku po rozpoczęciu zadania, możemy je spauzować bądź zakończyć. W celu spauzowania musimy kliknąć w strzałkę po prawej stronie przycisku, natomiast aby zakończyć, możemy kliknąć w sam przycisk „Zakończ” bez rozwijania strzałki.


Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają czasy pracy:

  • gdzie wyświetlić rejestr czasów pracy,
  • kto ma wgląd do czasów pracy,
  • uprawnienia dotyczące czasów pracy,

przejdź do tej instrukcji.

O tym piszemy w artykule:

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview