Jak pokonać spadek sprzedaży w firmie?

Opublikowano: 15.06.23Zarządzanie

Każdy sprzedawca wie, że nie ma nic gorszego niż spadek sprzedaży. Przychodzisz do pracy, podnosisz słuchawkę i…BUM! Nic się nie dzieje. Spadki sprzedaży to błędne koło złych rozmów i rozczarowań. Pamiętaj – zawsze jest światło na końcu tunelu.
Aby pomóc Ci przetrwać ten niezbyt fajny okres, zapoznaj się z moimi poradami dotyczącymi radzenia sobie z załamaniem sprzedaży.

1) NIE SIEJ PANIKI!

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić podczas upadku – jest wzięcie długiego, głębokiego oddechu. Odprężenie będzie kluczowe, jeśli okaże się że jesteś w trudnym okresie sprzedaży. Jedynym unikalnym sposobem na relaks, jest na przykład, użycie metody spokojnego i głębokiego oddychania.

2) Odzyskaj zaufanie

Ustaw mały dzienny lub tygodniowy cel, który wiesz że możesz osiągnąć. Dla mnie to takimi rzeczami są np. czyszczenie skrzynki odbiorczej poczty e-mail lub organizowanie Dysku Google.

3) Muzyka

Znajdź piosenkę, która sprawi że poczujesz się jak król lub królowa świata (sprzedaży) i włączaj ją gdy potrzebujesz zachęty. Ta wersja na żywo “Wrecking Ball” Bruce’a Springsteena zawsze sprawia, że czuję się silniejszy.

4) Jedz zdrowe jedzenie

Zwróć uwagę na to co jesz, gdy się stresujesz. Dostarcz do swojego organizmu dużo warzyw i owoców. Te pokarmy zwiększają serotoninę, co może Ci pomóc zmniejszyć stres i poprawić nastrój.

5) Czas na ćwiczenie!

Według słów Elle Woodsi, “Ćwiczenie dają endorfiny. Endorfiny sprawiają że jesteś szczęśliwy”. Poszukaj łatwych treningów, które możesz wykonywać w biurze. Ćwiczenia na pewno pozwolą Ci się uwolnić od negatywnych myśli i Twój spadek sprzedaży zniknie na chwile w Twoim umyśle.

6) Zwierzęta na ratunek

Te urocze zwierzęta myślą, że jesteś odnoszącym sukcesy sprzedawcą. Po prostu to wiem. Więc otaczaj się słodkimi i cudownymi pupilami. Może to dobry moment, aby zaadoptować psa i dać mu nowe, szczęśliwe życie?

7) Użyj Microsoft Word

Otwórz pusty dokument  i zacznij pisać rzeczy, które są denerwujące, frustrujące i których się boisz. Zapomnij o gramatyce i interpunkcji – po prostu przelej swoje uczucia. Następnie spójrz na ten szum i zidentyfikuj jedną, lub dwie rzeczy które możesz zmienić i stwórz szybki plan – w jaki sposób zamierzasz osiągnąć te rzeczy. Witaj w krainie sukcesu!

8) Nagradzaj siebie

Podaruj sobie coś miłego, kiedy osiągniesz te małe dzienne cele, tygodniowe lub te które zapisałeś. W niektóre dni moją nagrodą jest torba zdrowego jedzenia. W inne dni to kawa ze starbucks’a lub dłuższa przerwa popołudniowa. Rób cokolwiek, co czyni Cię szczęśliwym!

9) Otwórz się na innych

Pozwól ludziom w twoim życiu wiedzieć, że pracujesz w sprzedaży. Wiesz, co jest gorsze niż kryzys? Udawany i nieszczery uśmiech w trudnych chwilach, ponieważ nikt nie wie, że w pracy jest obecnie dla Ciebie do bani. Porozmawiaj ze swoimi bliskimi, swoim psem, szefem a nawet specjalistą od HR.

10) Rozpoznaj koniec kryzysu

Wreszcie, wiedz, że twój spadek sprzedaży się skończy. Nic nie trwa wiecznie. W tym straszne załamanie. Przyjmij do wiadomości, że dziś, w tym tygodniu lub miesiącu zamkniesz kryzys i wrócisz na właściwe tory.

Pamiętaj też, że zostałeś zatrudniony z jakiegoś powodu. Twoja firma uznała, że będziesz gwiazdą i udanym członkiem ich zespołu. Zdobyłeś tę pracę, więc teraz podnieś słuchawkę i zacznij sprzedawać!

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao