Tablica informacyjna  - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Tablica informacyjna 

Tablica informacyjna w systemie Firmao CRM to narzędzie, które pozwala na prezentację najważniejszych danych systemu w jednym miejscu. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do informacji, które są dla nich istotne

Ważne! Dodawać i usuwać tablice oraz edytować nazwy i przypisanych użytkowników może jedynie administratora całego systemu. Użytkownik może dodawać informacje do tablicy, do której został przypisany.

Krok 1. Dodawanie Tablicy informacyjnej do górnego menu

Ważne! Tablica informacyjna nie jest domyślnie podpięta do menu górnego. Znajduje się w ukrytym menu.

Kiedy mamy już podpiętą „Tablicę Informacyjną” do górnego menu, klikamy w nią. Wyświetli się okno z tablicami informacyjnymi, do których jesteśmy podpięci jako użytkownicy.

Krok 2. Dodawanie wiadomości do Tablicy informacyjnej 

Aby dodać wiadomość do Tablicy informacyjnej, musimy kliknąć w przycisk „Dodaj informację” znajdujący w prawym, górnym rogu panelu. 

Po kliknięciu w przycisk na ekranie wyświetli nam się nowe okno z edytorem WYSIWYG.

Ważne! Zaznaczając pole wyboru Ważne” w prawym, dolnym rogu okna, wiadomość na tablicy informacyjnej będzie wyświetlać się wraz z ikoną czerwonego wykrzyknika.

W oknie wiadomości wpisujemy treść, którą możemy dowolnie formatować, np. zmieniać rozmiar czcionki, kolor tła. Następnie akceptujemy dokonanie zmian zielonym przyciskiem: „OK” w prawym dolnym rogu okna. 

Wskazówka: Do wiadomości na tablicy możemy również dodawać pliki, używając ikony w lewym dolnym rogu okna tworzenia.

Po zaakceptowaniu wiadomości automatycznie pokaże się ona na stronie tablicy, którą uprzednio wybraliśmy. Możemy dowolnie usuwać lub edytować dodane wiadomości używając analogicznie przycisków na końcu pola wiadomości, z prawej strony.

Aby poruszać się między stronami tablicy, używamy przycisków znajdujących się w prawym, górnym rogu panelu. 

Krok 3. Dodawanie nowej Tablicy informacyjnej

Ważne! Dalsza część instrukcji jest przeznaczona jedynie dla administratora całego systemu.

W celu dodania nowej tablicy informacyjnej klikamy w ikonę w górnym menu panelu.

Na ekranie wyświetli się nowe okno,  w którym będziemy mogli nadać nazwę nowej tablicy informacyjnej oraz przypisać użytkowników, którzy będą mogli widzieć informacje na danej tablicy. 

Przykład: Możemy utworzyć tablicę informacyjną dla każdego działu w naszej firmie, np. “Marketing”, “Biznes”.

Po wypełnieniu wszystkich pól klikamy na zielony przycisk “Utwórz“.

Po tym kroku nowa tablica wyświetli się automatycznie na ekranie. 

Wskazówka: Po stworzeniu tablicy mamy możliwość jej edycji, czyli zmiany zarówno nazwy jak i przypisanych użytkowników. Możemy tego dokonać, klikając w ikonę na końcu nagłówka tablic informacyjnych.

Wszystkie stworzone tablice znajdują się w górnym pasku zakładki. Możemy się między nimi dowolnie poruszać, klikając w interesującą nas nazwę tablicy informacyjnej. 

Wskazówka: Tablica informacyjna „Ogólne” jest domyślną tablicą, którą posiada każdy użytkownik przypisany do firmy. Jest nieedytowalna i nie można jej usunąć.

Krok 4: Usuwanie tablicy informacyjnej

Aby usunąć tablicę informacyjną, musimy mieć status administratora całego systemu. Ponadto tablica „Ogólne” jest nieusuwalna i nieedytowalna. 

Klikamy ikonę , która znajduje się w prawym górnym rogu okna tablic informacyjnych. Z rozwiniętej listy wybieramy opcję „Usuń tablicę informacyjną”:


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview