Kiedy najlepiej publikować nowy wpis na blogu?

Opublikowano: 09.06.23Marketing

Są serwisy, które zajmują się śledzeniem, ocenianiem i przeszukiwaniem blogosfery. Przyglądałem się ich statystykom, w celu znalezienia odpowiedniej pory dnia, aby publikować artykuły na blogu i pomyślałem, że są one istotne dla każdego, kto zaczyna prowadzić blog biznesowy. Często zastanawiałem się jaki jest najlepszy czas na opublikowanie artykułu na blogu, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wejścia na stronę z portali społecznościowych i trafić w jakiś punkt krytyczny.

Na podstawie wykresów różnych serwisów, myślę, że najlepszy czas na publikację to od 8 do 11 rano.

O ile oczywiście kierujemy nasze wpisy do polskich czytelników. Jest to czas, gdy wiele osób przegląda portale społecznościowe i chętniej przeczyta nasz wpis do porannej kawy. Oczywiście, gdy nasze wpisy kierujemy do zagranicznych klientów, warto zapoznać się z ich strefa czasową i publikacje artykułów zaplanować na ich poranki.

Inne użyte narzędzie używane do znalezienia wszelkiego rodzaju interesujących korelacji między działaniami, a wynikami również wykazało, że godzina 11:00 to najlepszy czas na publikację. Istnieje teoria, że najlepszy czas na publikację to również pierwsza godzina po 11, a najgorszą porą są godziny popołudniowe. To daje nam możliwość jeszcze lepszego wykorzystania bloga by dotaszeć do jak największej liczby klientów.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Related articles

Wypróbuj bezpłatnie Firmao