Opis i komentarz - System CRM i oprogramowanie WMS Firmao

Opis i komentarz

W systemie Firmao w module zadań, projektów, notatek oraz szans sprzedaży istnieje możliwość dodania opisu i komentarza. Dzięki funkcji opisu możemy rozwinąć treść tworzonych obiektów, np. dodając kroki w celu wykonania zadania. Komentarze pozwalają nam na informowanie innych użytkowników przypisanych do obiektu o postępie prac.
Poniższa instrukcja została opisana na przykładzie modułu zadań, natomiast dla pozostałych funkcjonuje ona analogicznie.


Gdzie znajduje się opis i komentarz?

Opis i komentarz są wyświetlane w widoku szczegółów obiektu. W celu przejścia do tego widoku w menu górnym wybieramy interesujący nas moduł. Następnie klikamy w nazwę obiektu, którego szczegóły chcemy wyświetlić.


Jak edytować opis?

W celu edycji opisu klikamy kursorem w pole treści opisu lub klikamy w ikonę ołówka po prawej stronie okna.


Po kliknięciu wyświetli się okno edycji.


Wskazówka: Domyślnie na koncie demo możliwość formatowania tekstu jest wyłączona. Możemy ją włączyć, klikając w ikonę oznaczoną literą „A” w prawym dolnym rogu nad niebieskim przyciskiem „OK”. W oknie edycji opisu pojawi się edytor WYSIWYG.


Po włączeniu widoku edytora wpisujemy treść, którą możemy dowolnie formatować, np. zmienić rozmiar czcionki lub kolor tła. Następnie akceptujemy dokonane zmiany niebieskim przyciskiem „OK” w prawym dolnym rogu okna.


W jaki sposób dodać komentarz?

Z poziomu zakładki „Opis” w danym obiekcie mamy możliwość dodania komentarza.


Po kliknięciu przycisku „Dodaj komentarz” otworzy nam się okno dodawania komentarza.

W nim możemy:

  • Odwołać się do innego użytkownika w systemie (za pomocą znaku: „@”, a następnie wybrania użytkownika z listy). Po odwołaniu się do innego użytkownika, osoba ta zostaje dopisana do obserwatorów danego zadania i otrzymuje powiadomienie w prawym panelu;


  • Dodać plik poprzez kliknięcie ikony spinacza w lewym dolnym rogu okna;


Po wpisaniu treści zapisujemy zmiany przyciskiem „OK” w prawym dolnym rogu okna.


Jak edytować komentarz?

W celu edycji komentarza klikamy kursorem w jego treść lub w ikonę trzech pionowych kropek (znajdującej się po prawej stronie komentarza), a następnie wybieramy ikonę ołówka „Edytuj w oknie” .


Jak ukryć komentarz?

W celu ukrycia komentarza klikamy w ikonę ze strzałką w dół Ukryj komentarz”, którą znajdziemy po kliknięciu ikony trzech kropek.


W jaki sposób przywrócić komentarz?

W celu wyświetlenia ukrytych komentarzy klikamy ikonę z symbolem oka , dostępną z prawej strony pola dodawania komentarza.


W celu przywrócenia ukrytego komentarza najeżdżamy kursorem na komentarz i klikamy przycisk trzech kropek po jego prawej stronie. Następnie klikamy przycisk „Odkryj komentarz”.


Sortowanie komentarzy

W systemie Firmao możemy zmienić sortowanie (malejąco bądź rosnąco) komentarzy. Możemy to zrobić za pomocą ikony z trzema paskami, dostępnej w prawym dolnym rogu pod komentarzami.


Jak odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika?

Możemy odpowiedzieć na komentarz dodany przez innego użytkownika, co spowoduje oznaczenie w komentarzu osoby, której odpowiadamy.


Panel Klienta, a komentarze w systemie Firmao

Jeśli posiadamy włączony Panel Klienta, możemy udostępnić komentarz jednocześnie w opisie zadania w systemie Firmao, jak i w Panelu Klienta. W tym celu zaznaczamy pole wyboru „Komentarz widoczny w panelu klienta”, które znajduje się w prawym dolnym rogu obok przycisku „OK”


Wygląd komentarza w Panelu Klienta.


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview