Opis i komentarze - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Opis i komentarze

W systemie Firmao do większości obiektów możemy utworzyć opis bądź dopisać do niego komentarz.  Opis i komentarze są wyświetlane w widoku szczegółów obiektu.

Wskazówka: Opis zadania jest widoczny oraz edytowalny dla przypisanych użytkowników, oraz obserwatorów. O tym, jak dodać obserwatorów do zadania, przeczytamy tutaj.

Ważne! Zakładka Opis i Komentarze znajduje się również w projektach, notatkach, fakturach, ofertach i produktach.

Edycja opisu

W celu edycji opisu klikamy kursorem w pole treści opisu lub klikamy w ikonę.

Po kliknięciu wyświetli się okno edycji.

Wskazówka: Domyślnie na koncie demo wyłączona jest możliwość formatowania tekstu, natomiast w oknie edycji opisu mamy możliwość włączenia edytora WYSIWYG, który pozwala na formatowanie tekstu. Aby tego dokonać, musimy kliknąć w ikonę oznaczoną literą “A”, znajdującą się nad zielonym przyciskiem “OK”.

Po włączeniu widoku edytora, w oknie edycji opisu wpisujemy treść, którą możemy dowolnie formatować — np. zmienić rozmiar czcionki, kolor tła. Następnie akceptujemy dokonanie zmian zielonym przyciskiem: „OK” w prawym dolnym rogu okna.

Więcej informacji na temat edytora WYSIWYG znajdziesz tutaj.

Dodawanie komentarza do opisu

Z poziomu zakładki Opis w danym obiekcie mamy możliwość dodania komentarza.

Po kliknięciu w przycisk: „Dodaj komentarz” otworzy się nam okno dodawania komentarza.

W oknie dodawania komentarza mamy możliwość:

  • odwołania się do innego użytkownika w systemie (za pomocą znaku: „@”, a następnie podania z listy użytkownika); po odwołaniu się do innego użytkownika, osoba ta zostaje dopisana do obserwatorów danego zadania,
  • dodania pliku poprzez kliknięcie ikony.

Po wpisaniu treści zapisujemy zmiany przyciskiem: „OK” w prawym dolnym rogu okna.

W celu edycji komentarza klikamy kursorem w treść komentarza lub w ikonę (znajduje się po prawej stronie komentarza), a następnie wybieramy ikonę .

Dodatkowo jest również możliwość ukrycia danego komentarza.

W celu ukrycia wszystkich komentarzy klikamy w ikonę dostępną pod komentarzami.

Aby wyświetlić ukryte komentarze klikamy ikonę dostępną obok pola dodawania komentarza. W celu przywrócenia usuniętego komentarza po uprzednim użyciu przycisku musimy najechać kursorem na komentarz i kliknąć w przycisk trzech kropek widoczny po prawej jego stronie.

W systemie mamy również możliwość zmiany sortowania (możemy posortować dane malejąco, bądź rosnąco) wyświetlania danych komentarzy. Możemy tego dokonać za pomocą ikony dostępnej nad komentarzami.

Możemy odpowiedzieć na dodany komentarz, co spowoduje oznaczenie w komentarzu użytkownika, któremu odpowiadamy:

Panel klienta, a komentarze zadań

Jeśli posiadamy włączony panel klienta, możemy udostępnić komentarz jednocześnie w opisie w systemie Firmao, jak i w Panelu Klienta. Aby to zrobić, klikamy pole wyboru: „Komentarz widoczny w panelu klienta”, które znajduje się w prawym dolnym rogu obok przycisku „OK”. 


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview