Dostosowywanie widoku kolumn  - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Dostosowywanie widoku kolumn 

W systemie Firmao z poziomu widoku listy mamy możliwość dostosowania widoczność kolumn. Dodatkowo możemy je dowolnie poszerzać/zwężać lub dodawać/usuwać. Dostosowanie widoku kolumn ułatwi nam m.in. ułożenie i dopasowanie kolumn do interesującego nas widoku.

Wskazówka: Niezależnie od wybranego modułu, proces dostosowania widocznych kolumn, lub ich rozmiaru wygląda tak samo.

W jaki sposób dostosować widok kolumn na liście?

Wybieramy z menu górnego moduł, w którym chcemy dostosować widok kolumn, może to być np. „Zadania”. Następnie z poziomu widoku listy klikamy w ikonę , która znajduje się w prawym górnym rogu okna. Z listy rozwijanej wybieramy „Dostosuj widoczne kolumny”:


Kolejno wyświetli się nowe okno, które będzie widoczne na całym ekranie. Okno to zawiera wszystkie dostępne dla danego modułu kolumny, które możemy ustawić jako widoczne bądź niewidoczne.

Na poniższej grafice przedstawiamy dostępne pola dla modułu: „Zadania”.


Wskazówka: Gdy obok danego wiersza pole wyboru jest puste , to kolumna będzie niewidoczna. Jednak jeśli mamy pole , kolumna stanie się widoczna.

Inny sposób dostosowania widok kolumn na liście

Wskazówka: Aby dostosować widok kolumn w widoku listy, możemy również kliknąć w ikonę , która wyświetli się po najechaniu kursorem myszy na nazwę kolumny.
Po kliknięciu w przycisk wybieramy opcję  „Dostosuj widoczne kolumny” lub “Ukryj kolumnę” jeżeli chcemy, by wybrana kolumna stała się niewidoczna:

Ten sposób dostosowywania widoczności kolumn znajdzie swoje zastosowanie np. w Ustawieniach firmy.

Dodatkowe funkcje w widoku dostosowywania kolumn

Podczas dostosowywania widoku kolumn, mamy również możliwość personalizacji widoku – „Pokaż numerację wierszy” oraz „Automatyczne wyliczanie szerokości kolumn”. Obie opcje znajdują się w widoku dostosowywania kolumn, w prawym dolnym rogu okna, tuż obok przycisku zapisu „OK”.


Włączenie opcji „Pokaż numerację wierszy” spowoduje ukazanie numerów każdego wiersza z poziomu listy.

Automatyczne wyliczanie szerokości kolumn pozwala na szybkie dopasowanie szerokości kolumn do zawierających się w nich danych. 

W jaki sposób dostosować szerokości kolumn?

W widoku listy danego modułu możemy również samodzielnie dostosować szerokość konkretnej kolumny. 

Aby to zrobić, musimy najechać kursorem myszy na krawędzie boczne między interesującymi nas kolumnami. Gdy wyświetli się ikona , możemy dowolnie poszerzać lub zwężać daną kolumnę poprzez naciśnięcie i przytrzymanie lewego przycisku myszki, a następnie przemieszczanie kursora w lewą, lub prawą stronę.Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview