Dlaczego szewc chodzi w butach?

szewc chodzi w butachPrawdopodobnie słyszałeś wyrażenie „szewc bez butów chodzi”. Opisuje to zjawisko, w którym „specjaliści” na dowolnej arenie są tak zajęci wykonywaniem pracy dla swoich klientów, że nie mają czasu wykonać jej dla siebie i swoich najbliższych. Teraz można argumentować, że skupienie się na własnych potrzebach (ponad potrzebami naszych klientów) jest egoistyczne, ale jest to niewłaściwe stwierdzenie. U nas jednak szewc chodzi w butach!

Moim zdaniem „jadając własną kuchnię” i poznając problem, który próbujemy rozwiązać sami, wnosimy bezpośrednią i wymierną wartość dla naszych klientów. Ile razy korzystałeś z produktu lub usługi i zastanawiałeś się: „Czy to naprawdę jest złe, gdy kierownictwo korzysta z własnego produktu?”. Odpowiedź brzmi zwykle nie. Podczas moich dni szkolnych odbyliśmy dyskusję na temat tego, co sprawiło, że Google odniósł sukces. Ktoś w klasie stwierdził, że produkty, które najprawdopodobniej „odniosą sukces” w Google, są produktami, z których korzystają sami pracownicy.

My w Firmao również na co dzień pracujemy na naszym systemie, dzięki czemu mamy możliwość jego ciągłego udoskonalania.

W każdym razie, z perspektywy strategicznej, skupienie się na nas samych i “spożywanie własnej kuchni” pozwala nam lepiej zrozumieć problem i upewnić się, że budujemy właściwe rozwiązanie. To pomaga nam znaleźć lepszych klientów i dopasować do nich nasz produkt. Budując produkt dla siebie, stajemy się coraz lepsi w określaniu tego „wzoru”, który ma spełnić oczekiwania, gdy rozmawiamy z wczesnymi potencjalnymi klientami.

Oczywiście ryzyko polega na tym, że budujemy coś, co jest zbyt specyficzne dla naszych własnych potrzeb, a nie dla większej puli klientów. Jednak nas to nie dotyczy, bo nasz system z łatwością możemy dopasować do potrzeb naszych klientów.
Zarejestruj się

Lista artykułów

Wypróbuj bezpłatnie Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.
Oprogramowanie Firmao może zostać zainstalowane również na serwerach w Państwa firmie.
Oprogramowanie Firmao może być dostosowywane do indywidualnych potrzeb firm.