VIES — sprawdzenie ważności numeru VAT UE - System CRM i oprogramowanie WMS Firmao

VIES — sprawdzenie ważności numeru VAT UE

W Firmao masz możliwość zweryfikowania ważności numeru VAT UE w przypadku zawierania transakcji z podmiotami zagranicznymi. Dzięki weryfikowaniu numerów VAT UE unikniesz nałożenia kar ze strony zagranicznych urzędów skarbowych, pozwalając sprawdzić, czy dany kontrahent z UE jest zarejestrowany jako podatnik VAT uprawniony do dokonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych.


Ważność numeru VAT UE sprawdzisz w oknie dodawania faktury. W celu dodania faktury kliknij ikonę plusa, znajdującą się po prawej stronie wyszukiwarki. Z listy rozwijanej wybierz „Faktura”.


W oknie dodawania faktury wybierz zagraniczną firmę, jeśli dodałeś ją wcześniej do systemu lub uzupełnij te dane ręcznie. Uzupełnij pole „NIP” numerem zagranicznym. Po prawej stronie pola pojawi się przycisk „VIES”. Kliknij go, aby dowiedzieć się czy wpisany numer jest ważny.


Jeśli wprowadzony numer VAT UE jest ważny, na ekranie pojawi się komunikat: „Numer VAT aktywny”.


Jeśli wprowadzony numer VAT UE jest nieważny, na ekranie pojawi się komunikat: „Nieważny numer VAT dla faktur transgranicznych w obrębie UE”.


Warto wiedzieć:

1. System VIES pokazuje informacje o ważności numeru VAT UE jedynie na dzień dokonywania transakcji. Oznacza to, że w przypadku weryfikacji zakończonej negatywnie nie będziesz miał możliwości sprawdzić, kiedy podmiot został wykreślony lub zlikwidowany z listy podatników oraz czy kiedykolwiek jego numer był aktywny.


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview