Odświeżenie systemu w przeglądarce internetowej - System CRM i oprogramowanie WMS Firmao

Odświeżenie systemu w przeglądarce internetowej

Odświeżenie systemu w przeglądarce to nic innego jak ponowne pobranie całej jej zawartości. Niekiedy w celu zaktualizowania danych na stronie, wymagane będzie jej odświeżenie, np. w przypadku, gdy strona nie wczytała się w sposób prawidłowy (nastąpiło złe formatowanie tekstu, nie załadowały się obrazy na stronie).

Ważne! W momencie wprowadzania zmian przez dział wsparcia lub programistów Firmao, aby dane poprawnie się wyświetlały, będzie wymagane odświeżenie systemu.

W jaki sposób odświeżyć stronę internetową?

Możemy zrobić to na kilka sposobów, w zależności od tego, jaki posiadamy system operacyjny — poniżej prezentujemy sposoby odświeżenia strony internetowej dla najczęściej używanych systemów:

  • Komputer z systemem Windows — w przeglądarkach takich jak np. Google Chrome, Firefox, Opera oraz Microsoft Edge korzystamy z klawisza F5 na klawiaturze bądź z ikony odświeżania w przeglądarce: 

(Przykład odświeżania w przeglądarce Google Chrome)

(Kombinacja klawiszy Ctrl+F5)

Gdy podany skrót nie zadziałał, należy wykonać odświeżanie twarde. Dzięki temu czyścimy tzw. pamięć buforującą przeglądarki (cache). Aby wykonać odświeżenie twarde, należy nacisnąć kombinację klawiszy: Shift + F5 lub Ctrl + F5, ewentualnie Ctrl + Shift + R

W przypadku korzystania z laptopa, w odróżnieniu od komputerów, może być wymagane dodatkowe naciśnięcie klawisza FN przed naciśnięciem klawisza F5:

  • Komputer z systemem MacOS — w przeglądarkach Google Chrome, Firefox i Safari odświeżymy stronę naciskając kombinację klawiszy: Command + R

(Kombinacja klawiszy Command + R)

Aby wykonać twarde odświeżanie na komputerze z systemem MacOS, należy użyć kombinacji klawiszy: Shift + Command + R.


Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjępreview