Integracja z drukarką fiskalną - System CRM i oprogramowanie ERP Firmao

Wypróbuj bezpłatnie demo Firmao


Mam kod polecający
Zakładając konto akceptujesz regulamin systemu Firmao. Pełny cennik naszych usług.


Umów się na prezentacjęIntegracja z drukarką fiskalną

1.Pobieramy aplikację druk. fiskalny Firmao CRM: firmao.pl/drukfiskalny.php

Uwaga: W celu poprawnego działania aplikacji należy na swoim komputerze mieć zainstalowaną Javę SE 7u79 lub 7u80.

2.Rozpakowujemy i uruchamiamy instalator wybierają odpowiednią wersję w zależności od zainstalowanej wersji Java (32bit lub 64bit).

3.Po uruchomieniu instalatora pojawi się okno instalacji z krótkim opisem początkowych ustawień programu, standardową możliwością wyboru katalogu instalacji i utworzenia ikony na pulpicie systemu. Klikamy przycisk “Dalej”.


4.Po procesie instalacji, uruchamiamy program.

5.Po uruchomieniu aplikacji po prawej stronie, na dole w pasku zadań pojawi się ikona aplikacji Firmao Druk.fiskalny v.1.3.0.

Może również pojawić się błąd startu aplikacji. W takim przypadku należy dograć odpowiednią bibliotekę do katalogu podanego w opisie błędu.

6.Plik rxtxSerial.dll znajduje się w paczce z instalatorem. Należy zwrócić uwagę na to z jakiego folderu kopiujemy plik. Wgraj plik z paczki z instalatora odpowiedni dla zainstalowanej wersji Javy (32bit lub 64bit).

7.Po wgraniu pliku należy wyłączyć i ponownie uruchomić aplikację. Jeśli plik zostanie wgrany do poprawnego folderu, ikona programu ulegnie zmianie (nie będzie skreślona).


8.W momencie, gdy mamy podpiętą drukarkę fiskalną do komputera, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę programu, przechodzimy do sekcji “Port COM” i wybieramy port do którego została podpięta druk. fiskalna.

9.Przechodząc do sekcji “Typ drukarki” wybieramy odpowiedni typ drukarki.

Do integracji drukarki fiskalnej z systemem Firmao wymagane jest wykupienie licencji Full+ oraz wcześniejszy kontakt z konsultantem w celu włączenia funkcji w systemie.

10.Następnie przechodzimy do “Ustawień użytkownika” zgodnie z przykładem.

11.W “Ustawieniach użytkownika” należy włączyć integrację z druk. fiskalną zgodnie z przykładem.

Po włączeniu integracji pojawią się dwa pola, w których możemy zmienić:

a) Adres aplikacji druk. fiskalnej Firmao

b)Nazwę kasy widocznej na wydrukowanym paragonie

12.Następnie przechodzimy do okna tworzenia dokumentu typu Paragon. Po utworzeniu dokumentu jesteśmy w stanie go wydrukować, klikając na przycisk wyszczególniony na przykładzie:

Uwaga: Poprzez Integrację z druk. fiskalną można wydrukować tylko dokument typu “Paragon”.

13.W przypadku gdy nie jest uruchomiony program Firmao Druk.fiskalny v.1.3.0.

(lub w niektórych przeglądarkach nie jest zaakceptowany certyfikat) pojawia się błąd. Należy kliknąć na podany link w opisie błędu.

14.Po przeprowadzeniu wszystkich kroków, program drukarki fiskalnej systemu Firmao CRM został poprawnie skonfigurowany i mogą Państwo wydrukować Paragon.

Uwaga: W przypadku korzystania w celach testowych z zafiskalizowanej drukarki zalecamy drukować paragony o wartości 0.01 gr ponieważ będą to transakcje fiskalne od których będzie należało odprowadzić podatek.

15.W przypadku błędu: “Próba rozpoczęcia drukowania w trakcie innego drukowania.” można użyć przycisku resetowania drukowania lub zrestartować program Firmao Druk Fiskalny.


preview