Integracja Firmao z platformami usług kurierskich

20.05.20
Firmao

dostawa, delivery, kurier, courier, platformy usług kurierskich

Korzystanie z platform usług kurierskich to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Niezależni od tego czy chcemy wysłać paczkę biznesową czy prywatną, platforma kurierska to doskonała alternatywa dla osób ceniących swój czas. Poniżej znajdziesz informacje na temat integracji Firmao z platformami usług kurierskich.

Firmao posiada integracje z:

Furgonetka

Globkurier.pl

Dlaczego warto korzystać z usług platform kurierskich?

Korzystanie z tego typu usług to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie musisz obciążać swojego grafiku dodatkowym zadaniem,  jakim byłoby dowiezienie przesyłki w odpowiednie miejsce. Wystarczy, że skorzystasz z platformy usług kurierskich, a kurier odbierze paczkę z wybranej przez ciebie lokalizacji i ustalonym przez Ciebie czasie.

Wysyłka paczek za pomocą platform kurierskich to również oszczędność pieniędzy. Ten sposób wysyłania i doręczania przesyłek stał się bardzo popularny w ostatnich latach, dlatego koszty tego typu usług są coraz niższe. Wybierając platformę usług kurierskich, porównaj wysokość opłat. Wybierz taką, która oferuje interesujące Cię usługi w przystępnych cenach.

Lokalizacja, do której możesz wysłać swoją paczkę w zasadzie nie ma ograniczeń. Platformy dostarczają paczki lokalnie, w całym kraju oraz międzynarodowo. Możesz wybrać typ transportu jaki Cię interesuje np. kolejowy, samolotowy czy morski.

Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę integracji, które posiadamy w swojej ofercie:

Furgonetka

Serwis Furgonetka.pl pozwala zarówno firmom, jak i osobom prywatnym na szybkie i tanie nadawanie przesyłek kurierskich. Oferuje najwyższej jakości usługi w atrakcyjnych cenach oraz udostępnia szereg nowoczesnych narzędzi automatyzujących procesy logistyczne.

Platforma Furgonetka Giełda  łączy ze sobą osoby poszukujące transportu dla dużych, niestandardowych przesyłek z profesjonalnymi firmami transportowymi. Serwis skupia wokół siebie 5 tysięcy przewoźników i pozwala znaleźć tani oraz sprawdzony transport dla takich nietypowych ładunków, jak meble, pojazdy czy maszyny.

Integracja Firmao z Furgonetką

Integracja pozwala na zamówienie kuriera. Wymagane jest do tego konto w danym serwisie. Dodajemy je w ustawieniach firmy w zakładce integracje i pod-zakładce kurierzy.
Potrzebne do tego jest podanie parametrów technicznych paczki, tj.: wagi, ilości, długości, szerokości, wysokości oraz zawartości (z listy dostępnych w systemie Firmao).
Następnie wybieramy kuriera (przy każdym jest informacja o cenie paczki). Istnieje również możliwość podpięcia danej przesyłki do transakcji w systemie Firmao.
Dane nadawcy są uzupełniane automatycznie, możliwa jest jednak ich edycja. Dane odbiorcy można uzupełnić ręcznie lub system Firmao zrobi to za nas, jeśli wybierzemy kontrahenta z uzupełnionymi danymi adresowymi. Jako ostatni etap należy wybrać datę nadania przesyłki (ostateczną datę i godzinę odbioru, proponuje kurier).

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl pozwala zarezerwować wysyłkę i znaleźć najlepsze rozwiązanie dostawy. Współpracuje z różnymi operatorami logistycznymi, przewoźnikami i kurierami. Platforma przeznaczona jest zarówno dla osób fizycznych, jak i właścicieli firm.

Integracja Firmao z Globkurierem

W ramach integracji można nadawać przesyłki korzystając z systemu Firmao oraz przechowywać numery tych przesyłek w systemie. Wymagane jest do tego konto danym serwisie. Dodajemy je w ustawieniach firmy w zakładce integracje i pod-zakładce kurierzy.

Z zakładki „Przesyłki” znajdującej się po lewej stronie systemu, można przejść do listy przesyłek, nadać przesyłkę z uwzględnieniem danych o przesyłce np. wybór kuriera, ilość, rozmiar przesyłki (wysokość, długość, szerokość), uwzględnić zawartość przesyłki oraz dane nadawcy i odbiorcy.  Mamy również możliwość wyboru metody płatności oraz ubezpieczenia dla paczki.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Powiązane artykuły

Wypróbuj bezpłatnie Firmao