Hubspot, Inbound, program CRM- prawdziwa historia „giganta”

12.05.21Marketing
Hubspot

Poznając historię firmy Hubspot, do głowy przychodzi jedno określenie- „nie ważne, co mówią, ważne, żeby mówili”. Czy firma nastawiona na growth hacking, inbound marketing, blogowanie, dzwonienie, mailowanie, może osiągnąć sukces? Jasne, że tak. Tylko jakim kosztem?

Ta historia jest inna od wszystkich, jest prawdziwa. Napisana przez pracownika, który spotkał się z mobbingiem i psychologicznymi zagraniami. Pracownika, który był i jest szanowanym dziennikarzem, tylko, że próbowano mu wmówić co innego.

Hubspot- historia prawdziwa

Dla pracownika w firmie liczy się wiele rzeczy. Dla firmy pracownik jest tylko kosztem, chyba, że przynosi jakąś wartość ze swoich działań. Dla Hubspotu liczył się wynik- bez względu na kanał i sposób dotarcia do klienta. Pracownicy mieli pisać, gdzie się da, co się da. Nie liczyła się treść, a ilość. I wiecie co? Ludzie to kupowali, chcieli tej beznadziejnej wiedzy.

Dan Lyins, autor recenzowanej przez nas książki, trafił do firmy, bo chciał coś zmienić w życiu (powiedzmy szczerze… został do tego zmuszony). Hubspot był niewielkim sturt-up’em z ogromnym potencjałem. Jednak to, co się tam działo wykraczało poza normy. Zarząd chciał być drugim Google. Tylko nie wziął pod uwagę, że zatrudnił byłego pracownika Newsweeka, który ma zawsze dużo do powiedzenia. Czy firma na tym straciła? Nie, jednak nie chciała zyskać. Nawet nie wykorzystała potencjału pracownika. Chciała go jedynie wykurzyć tak szybko, jak został zatrudniony.

Dan nie odnalazł się w firmie. Spotkał się z ogromną ilością niezrozumienia, gnębienia i po prostu smutku.
Pomimo powstania tej książki, ludzie nie widzą problemu. Nie uważają, że firma zrobiła coś złego. Wszystko wyszło na jaw, a Dan… musiał dać radę sam.

Podsumowując… to co się dzieje w firmie… zostaje w firmie.

System CRM Firmao

My również oferujemy system CRM, jednak z szacunkiem traktujemy pracowników. Dlatego przed wyborem odpowiedniego systemu CRM dla swojej firmy, zastanów się, jaką firmę tak naprawdę chcesz wspierać. Korpoświat Hubspotu, czy lepiej łódzką firmę, dla której ważny jest tak samo klient- jak i pracownik? Przetestuj nasz system za darmo tutaj i daj nam znać, czy jesteśmy lepsi niż #growbetter.

Filmy instruktażowe

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi filmami na kanale Firmao CRM/ERP YouTube. Znajdziecie tam wiele interesujących treści, które pomogą Wam w użytkowaniu naszego systemu.

Nie zapomnij o udostępnieniu artykułu!
FacebookTwitterMessengerLinkedIn

Powiązane artykuły

Wypróbuj bezpłatnie Firmao